دوشنبه، 6 تير 1401 - 0:22

دولت جراحی بزرگ اقتصادی کرده و پس لرزه ها طبیعی است

شماره: 17882
Aa Aa

برخی نوسانات و التهابات به‌وجود آمده در بازار طبیعی است| فعالین اقتصادی و افرادی که در حوزه تامین مایحتاج مردم کار می کنند به حداقل سود اکتفا کنند.

محمدجعفر منتظری، دادستان کل ایران؛
دولت جراحی بزرگ اقتصادی کرده و پس لرزه ها طبیعی است

محمدجعفر منتظری، دادستان کل ایران در سفر به کرمانشاه اظهارکرد:

دولت دست به یک جراحی بزرگ برای اقتصاد کشور زده و بنابراین پس لرزه ها و تکانه هایی هم خواهد داشت.

به گزارش اسپادانا خبر، او به ایسنا گفت:

برخی نوسانات و التهابات به‌وجود آمده در بازار هم طبیعی است. باید بتوانیم با مدیریت جامع و کامل این تکانه ها را به حداقل برسانیم و با کار کارشناسی مشکلات به‌وجود آمده ناشی از این اصلاحات که طبیعی هم هست را به حداقل رساند. دولت و کارشناسان اقتصادی باید به‌صورت مرتب مردم را در جریان روند کارهای صورت گرفته قرار دهند چراکه این امر باعث همراهی آنان خواهد شد. از طرف دیگر فعالین اقتصادی و افرادی که در حوزه تامین مایحتاج و نیازهای مردم کار می کنند نیز باید همکاری لازم را در اجرای این طرح داشته باشند و در این شرایط به حداقل سود اکتفا کنند تا بتوانند کمکی به دولت و مردم کرده باشند و مایحتاج مردم را با قیمت مناسب به دست آنها برسانند.

او با اشاره به برخی احتکارها و سوء استفاده هایی که برخی سودجویان از شرایط موجود داشته اند اظهار کرد:

چنانچه کسانی باشند که بخواهند در این شرایط با احتکار کالاها برای تامین مایحتاج مردم مشکلات و کمبودی ایجاد کنند مطمئن باشند که در وهله اول خداوند متعال تقاص مردم را از آنها خواهد گرفت و مال مردم به راحتی از گلوی اینها پایین نخواهد رفت و در وهله دوم هم دستگاه قضایی با آنها برخورد خواهد داشت. انتظار و انصاف این است که در این شرایط همه دست به دست هم بدهیم تا مردم در رفاه نسبی باشند و مشکلاتشان حل شود.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان