يكشنبه، 8 خرداد 1401 - 12:04

زندگی و رفت و آمد معلولین در سطح شهر و ادارات تسهیل شود

شماره: 16408
Aa Aa

او با تاکید بر گسترش روابط خارجی به‌ویژه با کشورهای همسایه و حوزه آمریکای لاتین گفته ظرفیت‌های گسترده‌ای برای توسعه این روابط ایجاد شده است.

سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور ایران؛
زندگی و رفت و آمد معلولین در سطح شهر و ادارات تسهیل شود

سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور ایران در جلسه هیئت دولت بر لزوم خدمت خالصانه و تلاش همه‌جانبه برای رفع مشکلات مردم تاکید کرد.

به گزارش اسپادانا خبر، او ادامه داد:

اعضای هیئت دولت ضمن تبیین و تشریح نقاط قوت و موفقیت های خود در بخش های مختلف به‌ویژه در زمینه معیشت و تأمین کالاهای اساسی تلاش کنند هیچ ضعف و نارسایی در عملکرد نداشته باشد.
وی توجه و صیانت از محیط زیست را وظیفه همگانی دانست و گفت:

رعایت مسایل زیست محیطی برای همه دستگاه ها ضروری است اما حوزه محیط زیست نیز باید برای برون رفت از مشکلات راهکار داشته باشد و موجب توقف بی دلیل پروژه‌ها نشود. میراث فرهنگی گنج‌های گرانبهایی هستند که باید برای عصرها و نسل های آینده حفظ شود لکن توجه به حفظ میراث فرهنگی موجود در بافت های فرسوده نباید موجب اخلال در زندگی مردم شود.
رئیسی بر تقویت همکاری و گسترش روابط خارجی به‌ویژه با کشورهای همسایه و حوزه آمریکای لاتین تاکید کرد و گفت:

اکنون ظرفیت‌های گسترده‌ای برای توسعه روابط خارجی با کشورهای منطقه و حوزه آمریکای لاتین ایجاد شده است که باید با فعال کردن این ظرفیت‌ها منافع ملت تأمین شود و وزرا باید با جدیت طرح‌های مشترک را پیگیری و اجرایی کنند.
او با اشاره به راه‌اندازی تورهای گردشگری ویژه معلولین گفت:

همه دستگاه ها در حیطه مسئولیت های خود باید تلاش کنند تا زندگی و رفت و آمد معلولین در سطح شهر و ادارات تسهیل شود و تهیه وسیله نقلیه مناسب برای این عزیزان از جمله وظایفی است که بر عهده دولت است.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان