دوشنبه، 11 فروردين 1399 - 8:21

سازمان بهداشت جهانی از شیوع کرونا ابراز نگرانی کرد

شماره: 9334
Aa Aa

تدروس آدانوم گابریسوس می گوید توان مقابله کشورها و مناطقی که نظام بهداشتی ضعیف تری دارند با کرونا ویروس طبیعتا کمتر است.

با اعلام دبیر کل سازمان بهداشت جهانی؛
سازمان بهداشت جهانی از شیوع کرونا ابراز نگرانی کرد

یک روزنامه از هنگ کنگ گزارش کرد که سازمان بهداشت جهانی از شیوع کرونا در کشورهای دیگر جهان بخصوص ژاپن، کره جنوبی و ایران ابراز نگرانی کرده است.

ساوث چاینا مورنینگ پست نوشته که کشورهای کره جنوبی و ایران و ژاپن شاهد موارد روزافزونی از ابتلا به کرونا بوده اند که به شدت نگرانی این سازمان و کارشناسان امور بهداشتی را به دنبال داشته است.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از ایرنا، این گزارش افزوده است که در ژاپن شمار مبتلایان از مرز ۷۵۰ نفر گذشته و ۳ نفر کشته شده اند. آمار منتشره نشان می دهد در کره جنوبی ۵۵۶ نفر و در ایران ۲۸ نفر قطعا به بیماری مبتلا شده اند که به ترتیب هرکدام ۴ و ۶ مورد فوت به ثبت رسانده اند.

تدروس آدانوم گابریسوس دبیر کل سازمان بهداشت جهانی از شیوع کرونا در کشورهای دیگر بدون آنکه منشا همه گیری مشخصی با چین داشته باشند اظهار نگرانی کرده است.

وی با اشاره به کووید ۱۹ که عبارت اختصاری ویروس کرونا ۲۰۱۹ است از کشورهای مختلف جهان از جمله دولت های آفریقایی خواست تا با همکاری و برنامه مشترک به این ویروس یورش ببرند.

وی افزود: کشورها و مناطقی که نظام بهداشتی ضعیف تری دارند  توان مقابله آنها نیز با ویروس طبیعتا کمتر است و برای همین کشورهای آفریقایی باید با یکدیگر در نبرد با ویروس متحد شوند.

شماری از کارشناسان در این شرایط خواستار استفاده از تجربیات دو ماه گذشته چین شده اند. بخصوص آنکه شمار مبتلایان در روز شنبه این هفته در چین ۵۵ درصد نسبت به روز قبل از آن کمتر شد.

آنها می گویند که تدابیر قرنطینه چین برای کم شدن ارتباطات و قفل کردن درهای ۸۰ شهر در سراسر کشور بخصوص مرکز شیوع بیماری بسیار سخت بود اما نتایج موثر و مثبت بوده است.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان