پنجشنبه، 30 دى 1400 - 5:40

سالانه هزار نفر در اثر حوادث ناشی از کار در ایران فوت می­کنند

شماره: 11318
Aa Aa

مصطفی پویاکیان می گوید این آمار جدا از تعداد افرادی است که به دلیل این گونه حوادث درگیر جراحات و معلولیت‌­های موقت و دائم می‌­شوند.

عضو هیات علمی دانشکده بهداشت و ایمنی شهید بهشتی؛
سالانه هزار نفر در اثر حوادث ناشی از کار در ایران فوت می­کنند

مصطفی پویاکیان، عضو هیات علمی دانشکده بهداشت و ایمنی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران با بیان اینکه هر ساله حوادث زیادی در کشور روی داده و سبب مرگ، جراحت و معلولیت افراد زیادی می‌­شود اظهار کرد:

اگرچه در ارایه آمارها گاها تناقض وجود دارد ولی به طور تقریبی سالانه حدود هزار نفر در اثر حوادث ناشی از کار در ایران فوت می­کنند. این عدد در کنار ۱۶ هزار مرگ ناشی از تصادفات رانندگی و مرگ­‌های ناشی از حوادث خانگی نظیر آتش سوزی، گازگرفتگی در فصول سرد و برخی دیگر از حوادث شهری رقم قابل توجهی را ایجاد می‌­کند.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از ایسنا، وی با بیان اینکه آمار مذکور جدا از تعداد افرادیست که به دلیل این گونه حوادث درگیر جراحات و معلولیت‌­های موقت و دائم می‌­شوند ادامه داد:

گذشته از درد و رنج ناشی از آسیب دیدگی برای حادثه دیدگان این رویدادهای تلخ، بخش بزرگی از ثروت و تولید ناخالص ملی کشور به دلیل نبود ایمنی از بین می‌­رود.

پویاکیان گفت:

ایران از جمله کشورهایی است که به دلیل نرخ بالای حوادث شغلی، ترافیکی، خانگی و صنعتی نیازمند بهره‌­مندی هرچه بیشتر از دانش ایمنی است.

 

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان