يكشنبه، 8 خرداد 1401 - 13:37

سن واکسیانسیون کرونا در ایران به ۹ سال رسید

شماره: 16470
Aa Aa

از دیروز تا امروز سه هزار و ۵۰۳ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در ایران شناسایی شده و ۳۰ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست داده اند.

یک هزار و ۲۱۶ نفر ازمبتلایان تحت مراقبت قرار دارند؛
سن واکسیانسیون کرونا در ایران به ۹ سال رسید

وزارت بهداشت ایران آخرین آمار ابتلا و فوت روزانه کرونا در این کشور را اعلام کرد.

به گزارش اسپادانا خبر و بنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت ایران، از دیروز تا امروز ۲ بهمن ماه ۱۴۰۰ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی سه هزار و ۵۰۳ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۴۲۶ نفر از آنها بستری شدند. مجموع بیماران کووید۱۹ در ایران نیز به ۶ میلیون و ۲۴۵ هزار و ۳۴۶ نفر رسید.

این گزارش افزوده است:

در طول ۲۴ ساعت گذشته ۳۰ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۳۲ هزار و ۲۰۲ نفر رسید. یک هزار و ۲۱۶ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ نیز در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستانها تحت مراقبت قرار دارند.

  •  

سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور ایران در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا اظهارداشت:

امروز بخاطر تلاش‌ها و فداکاری‌های خالصانه و خستگی ناپذیر همه دستگاه‌های مسئول و همراهی و همکاری مردم از شرایط نسبتا مناسبی نسبت به سایر کشورها برخوردار هستیم و برای کنترل کامل این بیماری لازم است همچنان شیوه نامه‌های بهداشتی با دقت مراعات شود.

او با اشاره به تاثیر واکسن در کنترل شیوع بیماری کرونا گفت:

لازم است رسانه‌های جمعی و چهره‌ها و شخصیت‌های علمی اهمیت و تاثیر واکسن کرونا را برای آن دسته از مردم که هنوز شبهه و تردید دارند تبیین کرده و اقناع نمایند و اهمیت دریافت دوز سوم واکسن کرونا در صیانت از جان مردم را نیز برای افکار عمومی تبیین کنند.
رئیسی از مسئولین دستگاه‌های مختلف خواست تا موضوع رعایت و نظارت بر اجرای اصول بهداشتی و تردد مسافر از تمامی مرزها را با جدیت کنترل کنند.
وی با اشاره به گزارش ارائه شده درخصوص وضعیت نامناسب حمل و نقل عمومی به‌ویژه مترو بر تداوم کنترل‌های دقیق و توجه به رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی تاکید کرد.

  •  

محسن منصوری، استاندار تهران نیز از تصمیم ستاد ملی کرونا برای واکسیناسیون کودکان ۹ تا ۱۲ سال خبر داد.

او گفت:

در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا که با حضور رئیس جمهور برگزار شد تصمیم بر این شد که واکسیناسیون کودکان از کف ۱۲ سال پایین‌تر آورده شود و کودکان بین ۹ تا ۱۲ سال نیز واکسیناسیون شان انجام شود. جمع‌بندی انجام واکسیناسیون برای کودکان بین ۹ تا ۱۲ سال بر اساس تجربه کشورهای مختلف مرور مطالعات و نهایتا تصمیمی بر اساس مبانی علمی بوده است. این واکسیناسیون به صورت داوطلبانه و با رضایت والدین انجام خواهد شد که نوع واکسن و نوبت تزریق آن توسط کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا و وزارت بهداشت اعلام خواهد شد.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان