پنجشنبه، 9 تير 1401 - 15:01

شش هزار پزشک و پرستار ایرانی به آمریکا و اروپا مهاجرت کرده اند

شماره: 17928
Aa Aa

حسینعلی شهریاری می گوید در خراسان‌جنوبی و سیستان و بلوچستان گاه فرد باید ۳۰۰ کیلومتر طی کند تا به مرکز درمانی مجهز در مرکز استان برسد.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی؛
شش هزار پزشک و پرستار ایرانی به آمریکا و اروپا مهاجرت کرده اند

حسینعلی شهریاری، رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی و رئیس مجمع خیرین سلامت ایران در دیدار نماینده ولی‌فقیه در خراسان‌جنوبی اظهار کرد:

امروزه محرومیت بسیاری از مناطق حتی برخی از نقاط اطراف تهران را هم شامل می‌شود.

به گزارش اسپادانا خبرو به نقل از ایسنا، او بیان‌کرد:

در مناطق اطراف تهران فرد با اختصاص یک ربع یا نیم ساعت می‌تواند خود را به بهترین مراکز درمانی برساند ولی در خراسان‌جنوبی و سیستان و بلوچستان گاه فرد باید ۳۰۰ کیلومتر طی کند تا به مرکز درمانی مجهز در مرکز استان برسد. در دو سال گذشته حدود شش هزار نفر از پزشکان و پرستاران از کشور خارج شدند و به آمریکا و اروپا رفتند و آنجا کار تخصصی و فوق تخصصی خود را انجام می‌دهند.

وی با اشاره به اینکه در گذشته چه در دولت و یا ما در مجلس مصوبات غیر کارشناسی داشته‌ایم بیان‌کرد:

قانون عدالت آموزشی یک قانون جامع و تأثیرگذار بر تأمین پزشک در نقاط محروم به ویژه در استان‌هایی چون سیستان و بلوچستان بود ولی همچنان مشکلاتی داریم. اگر بیمه‌های تکمیلی کلان را برای مسئولان و نمایندگان برداریم تا مانند مردم شویم مشکلات و سختی‌های مردم در بیمارستان‌ها را درک کنیم.

شهریاری با بیان برخی از مشکلات درمانی جانبازان گفت:

جانبازی که جان خود را در کف میدان گذاشته امروزه با گرانی و کمبود دارو رو به رو است. در این زمینه‌ها باید حتماً تدبیری بیاندیشیم. برخی از مشکلات بارها و بارها در جلسات تکرار شده است ولی هنوز ادامه دارد.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان