شهرها آماده سفر معلولان نیستند | اسپادانا خبر
 
 
دوشنبه، 4 تير 1403 - 6:22

شهرها آماده سفر معلولان نیستند

شماره: 23631
Aa Aa

از همدان تا مشهد هیچ مجتمع خدماتی مناسب‌سازی‌شده‌ای برای معلولان وجود ندارد| تقریبا در هیچ نقطه‌ای از ایران شرایط برای سفر معلولان مهیا نیست.

در جلسه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب‌سازی عنوان شد؛
شهرها آماده سفر معلولان نیستند

بیست‌وهشتمین جلسه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب‌سازی و پنجمین نشست میز گردشگری دسترس‌پذیر با حضور نمایندگان وزارت کشور و آموزش و پرورش، سازمان بهزیستی و جمعی از تشکل‌های مردم‌نهاد معلولان به مناسبت هفته گردشگری، یکشنبه نهم مهرماه در وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برگزار شد.

به گزارش اسپادانا خبر، افشار، نماینده تشکل‌های مردم‌نهاد معلولان و عضو میز گردشگری دسترس‌پذیر در این نشست با اشاره به غیرقابل استفاده بودن مجتمع‌های بین‌راهی برای افراد معلول به تجربه‌های خود در سفرهای داخلی به عنوان یک معلول اشاره کرد و گفت:‌

از همدان تا مشهد با ماشین‌سواری ۱۳ کیلومتر راه است ولی هیچ مجتمع خدماتی مناسب‌سازی‌شده‌ای برای معلولان وجود ندارد.

ناهید کلوشانی، مدیرعامل بنیاد خیریه معلولان ایرانیان نیز اظهار داشت:

تقریبا در هیچ نقطه‌ای از ایران شرایط برای سفر معلولان مهیا نیست، در یزد به صورت پایلوت امکانات دسترس‌پذیری ایجاد شده است اما در دیگر شهرها این امکانات فراهم نیست. حتی در اردوهایی که برای معلولان در تأسیسات مربوط به سازمان بهزیستی برگزار می‌کنیم، با مشکل مواجهیم و لازم است بهزیستی ابتدا از خود شروع کند و زیرمجموعه خود را به دسترس‌پذیری ملزم کند.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان