عده ای قتل داریوش مهرجویی را به سمت نظام اسلامی بردند | اسپادانا خبر
 
 
شنبه، 5 اسفند 1402 - 22:19

عده ای قتل داریوش مهرجویی را به سمت نظام اسلامی بردند

شماره: 23794
Aa Aa

قوه قضاییه نسبت به افراد و برخی رسانه‌های شایعه ساز وارد شده و ضمن ارائه هشدارهای لازم برای تشکیل پرونده برای برخی از آنها اقدام کرده است.

سخنگوی قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران؛
عده ای قتل داریوش مهرجویی را به سمت نظام اسلامی بردند

مسعود ستایشی، سخنگوی قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران در نشست خبری خود گفت:

در هفته‌های اخیر و با روی دادن برخی اتفاقات البته تلخ و ناپسند همچون قتل یکی از معروف ترین شخصیت های سینمایی کشور عده‌ای از افراد و جریانات خاص سیاسی بدون اینکه سند و مدرک از حادثه داشته باشند در اقدامی هماهنگ و همسو با جریانات ضدمردمی تلاش کردند تا با سرعت ازخون به ناحق ریخته شده فردی که مشهور است اهداف سیاسی ناپسندی برداشت کنند و نوک قتل را قبل از پیدا شدن سرنخ‌ها را به سمت نظام اسلامی ببرند.

به گزارش اسپادانا خبر، او درباره اقداماتی که «شایعه سازان در جامعه انجام می دهند خصوصا رسانه‌های شایعه سازی که مبادرت به ابراز مطالب کذب می کنند» گفت:

از همان ابتدای حادثه تمام عوامل قضایی و انتظامی در پی دستور قاطع رییس قوه قضاییه به صورت شبانه‌روزی اهتمام کردند تا ابعاد و زوایای حادثه بسرعت و دقت موشکافی کنند.  نهایتا پس از ۷۲ ساعت از وقوع حادثه عوامل اصلی شناسایی و بازداشت شدند.  قوه قضاییه نسبت به افراد و برخی رسانه‌های شایعه ساز وارد شده است و ضمن ارائه هشدارهای لازم برای تشکیل پرونده برای برخی از آنها اقدام کرد.

وی همچنین اظهار داشت:

جنایات صهیونیست که در غزه و کرانه باختری بر طبق نصوص متعدد قواعد بین المللی به عنوان جنایات جنگی و ضد حقوق بشری معرفی شده است. در این اساسنامه ۴ نوع جنایت بین المللی در صلاحیت دیوان قرار میگیرد و برای هر جنایت دهها مصداق احصا شده است. تمام اقدامی که رژیم کودک کش انجام میدهد از جمله اینکه یکی از مسوولان این رژیم منحوس گفته که در حال اجرایی کردن این است که هیچ کس در غزه در امان نمان  در دیوان کیفری بین المللی به عنوان نسل‌کشی تلقی شده است. معاونت بین المللی قوه قضائیه  در نامه ای به گوترش و رئیس شورای حقوق بشر و کمیسر عالی حقوق بشر به صراحت خواهان برگزاری نشست حقوق بشر و صدور قطعنامه قاطع علیه رژیم صهیونیستی شده است. در این نامه برگزاری دادگاه بین المللی و محاکمه مقامات صهیونیستی و ورود کمک های انسانی و وصل شدن آب و برق و پایان اشغالگری صهیونیست ها مورد تاکید قرار گرفته است. همچنین در صدد هستیم مرکز مستندسازی حقوقی جنایات رژیم صهیونیستی و شناسایی آمران و مباشران و مرتکبان این جنایات از سوی مراکز پژوهشی حقوقی و سازمان های مردم نهاد رسانه ها در دیگر کشورها راه‌اندازی شود.

او همچنین راهبرد قوه قضاییه در انتخابات پیش رو را متمرکز بر توجیه و  ارشاد و هشدار به تشکل ها و احزاب و گروه ها و نامزدهای انتخاباتی با هدف بازدارندگی از جرایم انتخاباتی خواند.

او گفت بررسی جرایم انتخاباتی در خارج از نوبت در دستور کار جدی قوه قضاییه است.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان