شنبه، 2 بهمن 1400 - 14:15

علت انفجار کلینیک سینا اتصال برق کولر اعلام شد

شماره: 10829
Aa Aa

با اتصال برق، کولر آتش گرفته و سقف کاذب شکسته می شود. با فروریختن سقف کاذب مواد الکلی آتش گرفته و به کپسول‌های اکسیژن سرایت می کند.

با اعلام عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس؛
علت انفجار کلینیک سینا اتصال برق کولر اعلام شد

جلیل میرمحمدی، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت:

جلسه بررسی حادثه کلینیک سینا مهر با حضور نمایندگانی از وزارت بهداشت، دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، سازمان آتش نشانی، مسئول سلامت شورای شهر تهران و نمایندگانی از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عنوان متولی ایمنی بیمارستان‌ها و مراکز درمانی و صدور مجوزهای کلینیک تشکیل شد.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از ایسنا، وی درباره علت اصلی آتش سوزی در کلینیک سینا مهر گفت:

طبق توضیحات ارائه شده توسط کارشناسان آتش نشانی و  وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ابتدا با اتصال برق کولر در سقف کاذب در پارکینگ، کولر آتش گرفته و بعد سقف کاذب شکسته می شود. در آن محل مواد الکی و اشتعال زا وجود داشته که با فروریختن سقف کاذب آنها هم آتش گرفته و بعد آتش به کپسول‌های اکسیژن سرایت می کند و در نهایت باعث انفجار می‌شود. 

میرمحمدی ادامه داد: با توجه به ابعاد این حادثه تیمی با مسئولیت یکی از اعضای هیئت علمی دانشگاه بقیه الله و متخصص در زمینه ایمنی و با حضور نمایندگانی از شورای شهر، آتش نشانی، وزارت خانه های تعاون و بهداشت و سه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و علوم پزشکی ایران و تهران برای بازرسی از ۵ مرکز جراحی محدود و یکی از بیمارستان‌های ناایمن شهر تهران تشکیل می شود و گزارشی را به کمیسیون ارائه می کنند. همچنین کمیته‌ای خلاءهای قانونی موجود مربوط به متولیان بازرسی‌های ایمنی، فنی، ساختمانی و تاسیساتی را شناسایی و به کمیسیون برای تهیه طرحی ارائه می کند.

به گفته وی طبق تصمیم این جلسه تیم های سه نفره ای از وزارت بهداشت، شهرداری و مجلس برای دیدار با خانواده‌های مصدومین و متوفیان حادثه کلینیک سینا مهر جهت دلجویی و رسیدگی به خواسته‌های آنها تشکیل می شود.

برچسب ها: 
نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان