دوشنبه، 6 تير 1401 - 1:21

مبادله احمدرضا جلالی منتفی است

شماره: 17896
Aa Aa

خط قرمز ما در برخورد با جرایم ‌خشن‌ مشخص است و در حوزه اراذل و اوباش و سارقین رأفتی نداریم| با مقصران حادثه آبادان برخورد می‌شود.

مسعود ستایشی، سخنگوی جدید قوه قضائیه ایران؛
مبادله احمدرضا جلالی منتفی است

مسعود ستایشی، سخنگوی جدید قوه قضائیه ایران در نخستین نشست خبری خود درباره حکم اعدام احمدرضا جلالی گفت:

حکم شرعی و قانونی در خصوص وی صادر شده و پرونده در مرحله اجرای رأی است و اعلام می‌کنم مسئله مبادله وجود ندارد.

به گزارش اسپادانا خبر، وی گفت:  

آقای حمید نوری کجاست؟ مواضع حقوق بین‌الملل در خصوص آقای حمید نوری اعمال نشده و پرونده وی بر اساس عداوت یک گروه معاند تشکیل شده است. اگر حقوق و قوانین در جلسات دادگاه رعایت نشود آن رسیدگی باطل است. آقای نوری به وکیل دسترسی ندارد و از حق‌ ملاقات و تماس تلفنی محروم است و از دو سال و نیم قبل در زندان انفرادی است.

وی افزود:

جمهوری اسلامی و نظام قضایی در کنار برخورد با هنجارشکنی به آسیب‌های اجتماعی هم توجه دارد و به مدد خانواده زندانی می‌آید تا آسیبی به خانواده زندانیان نرسد. بر این اساس سازمان های ذی‌مدخل در این پروژه باید حضور شایسته داشته باشند.

ستایشی گفت:

خط قرمز ما در برخورد با جرایم ‌خشن‌ مشخص است و در حوزه اراذل و اوباش و سارقین رأفتی نداریم البته قوانینی است از جمله قانون کاهش مجازات حبس که با گذشت شاکی نمی‌توان فرد را در زندان نگه داشت.

او درباره ناآرامی‌های بعد از اصلاح هدفمندسازی یارانه‌ها با بیان اینکه هر طرحی ممکن است اصلاح و نیز اعتراض‌هایی در پی داشته باشد گفت:

با حضور مردم جایی برای هنجارشکنان نیست. هر آنچه بوده منطبق با قانون بوده و انتظار است که پیشگیری داشته باشیم که بهترین پیشگیری جهاد تبیین در این زمینه است.

ستایشی حادثه آبادان را اتفاق مغموم‌کننده دانست و گفت:

طبق آخرین گزارشی که ارائه شده تعداد 10 نفر از عزیزان ما فوت کردند و تعدادی هم زخمی شدند. قول می‌دهیم هر کسی در این فرایند مرتکب جرم و تخلف شده با قاطعیت با او برخورد خواهد شد.

سخنگوی قوه قضائیه در پاسخ به سوالی در خصوص برکناری قضات به دلیل تخلفات در دو سال گذشته گفت:

قضات و همکاران قوه قضائیه ما از حریت و شهامت و وارستگی بهره می‌برند. کاری که در دستگاه قضائی با آماری که از آن خبر داریم صورت می‌گیرد ستودنی است. کسانی که در قوه قضائیه مرتکب جرم می‌شوند قابل قیاس با خدمتگزاران نیستند و اگر کسانی مرتکب جرم شدند حتما با آنها برخورد می‌شود.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان