مدارس، دانشگاه‌ها و صداوسیما مخاطبان اصلی «اقیموا الصلوة» هستند | اسپادانا خبر
 
 
چهارشنبه، 2 فروردين 1402 - 4:01

مدارس، دانشگاه‌ها و صداوسیما مخاطبان اصلی «اقیموا الصلوة» هستند

شماره: 21051
Aa Aa

صف های نماز جماعت صفوف به هم پیوسته فعالیت های اجتماعی را پدید آورده و کانون پرشور مساجد کانون های همکاری عرصه اجتماعی را رونق می بخشد.

پیام رهبر انقلاب به بیست و نهمین اجلاس سراسری نماز؛
مدارس، دانشگاه‌ها و صداوسیما مخاطبان اصلی «اقیموا الصلوة» هستند

رهبر معظم انقلاب در پیامی به مناسبت آغاز بیست و نهمین اجلاس سراسری نماز تاکید کردند:

مدارس، دانشگاه ها، به طور ویژه دانشگاه فرهنگیان، صدا و سیما و دیگر دستگاه‌های فرهنگ ساز در شمار مخاطبان اصلی «اقیموا الصلوة» جای می گیرند.

به گزارش اسپادانا خبر، در متن این پیام که توسط حجت الاسلام محسن قرائتی رئیس ستاد اقامه نماز قرائت شده آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم والحمدلله رب العالمین و صلی الله علی محمد و آله الطاهرین سیما بقیه الله فی العالمین ارواحنا فداه

برپائی این همایش فرخنده پس از تاخیر دوساله مایه خرسندی و ان شاء الله موجب برکت است. هر تلاش فکری و عملی برای نشان دادن ارزش نماز و بزرگداشت این فریضه مبارک کاری در جهت نورانی کردن دل انسان ها و گرم کردن محفل زندگی آن هاست. یاد خدا که نماز مظهر کامل آن است، دل و جان را آزاد و جامعه را آباد می سازد.

پیوندهای حیاتی در یک جامعه خوشبخت و خوش فرجام همچون دوستی و گذشت و مهربانی و همدلی و همدردی و یاری رسانی و خیرخواهی و امثال آن به برکت رواج و اقامه نماز استحکام می یابد. صف های نماز جماعت صفوف به هم پیوسته فعالیت های اجتماعی را پدید می آورد. کانون گرم و پرشور مساجد کانون های همکاری در عرصه اجتماعی را رونق می بخشد.

نماز، آنگاه که با احساس حضور خداوند، گزارده شود به همه عرصه‌های زندگی نورافشانی می‌کند و دنیا و آخرت فرد و جامعه را آباد می سازد. نمازگزار -هر که و هر جا- به اندازه ظرفیت خود از نماز بهره می برد ولی در این میان، جوانان و نوجوانان از همه جلوترند؛ بهره آنان از نمازی که با توجه و خشوع خوانده شود بسی بیشتر است. دل جوان و نوجوان آمادگی افزون تری دارد برای رسیدن به «فلاح» که اذان نماز شتاب گرفتن به آن را سفارش می کند.

پدران و مادران، معلمان و استادان، اندرز گویان و راهنمایان، این حقیقت را در رابطه میان نماز و جوان، به یاد داشته باشند و وظیفه ای را که بر دوش آنهاست بشناسند. مدارس، دانشگاه ها، به طور ویژه دانشگاه فرهنگیان، صدا و سیما و دیگر دستگاه های فرهنگ ساز، در شمار مخاطبان اصلی «اقیموا الصلوة» جای می گیرند. توفیق همگان را از خداوند متعال مسئلت می کنم.

 

سید علی خامنه‌ای

پنجم بهمن ۱۴۰۱

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان