پنجشنبه، 9 تير 1401 - 14:07

مدعی‌العموم به کتاب‌های مغایر موازین اسلامی ورود می کند

شماره: 17796
Aa Aa

نظارت بر کتاب‌ها از وظایف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است اما اگر کتاب‌هایی مغایر موازین اسلامی باشند مراجع قضائی وارد می‌شوند.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه ایران؛
مدعی‌العموم به کتاب‌های مغایر موازین اسلامی ورود می کند

«اصغر جهانگیر» معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه ایران در حاشیه بازدید از نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران گفت:

اگر کتاب‌هایی مغایر موازین اسلامی باشند حتماً مراجع قضائی به‌عنوان مدعی‌العموم وارد می‌شوند.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از ایمنا، او اظهار کرد:

معتقدیم افزایش آگاهی مردم به افزایش مهارت آن‌ها کمک می‌کند و از بسیاری آسیب‌ها مصون نگه می‌دارد چراکه بسیاری از آسیب‌ها و جرم‌ها مانند سرقت و مال‌باختگی ناشی از بی‌اطلاعی مردم است. کتاب نقش بسیار مهمی در رشد آگاهی مردم دارد تا با ارتقای سواد، خود را مصون بدارند و این دانش را به دیگران انتقال دهند.

وی درباره نقش معاونت اجتماعی و پیشگیری از جرم قوه قضائیه در گسترش کتاب‌خوانی گفت:

در حوزه‌های پیشگیری از جرم، خودمان جزواتی تهیه می‌کنیم که سواد حقوقی، مالی مردم را ارتقا دهیم تا در بخش‌هایی که درگیر هستند، استفاده کنند.

او با اشاره به اینکه نظارت بر کتاب‌ها از وظایف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است افزود:

اگر کتاب‌هایی مغایر موازین اسلامی باشند مراجع قضائی به‌عنوان مدعی‌العموم وارد می‌شوند. با توجه به تلاش‌های دشمن برای هجمه به ارزش‌های دینی ملی و ارزش‌های اخلاقی توجه ویژه به فرهنگ مطالعه لازم و ضروری است. افزایش اطلاعات فتنه‌های دشمن را خنثی می‌کند. افزایش آگاهی و دانش جامعه به‌ویژه در حوزه شناسایی آسیب‌ها، تهدیدها و دسیسه‌های دشمن را نقش بر آب خواهد کرد و این فرصت را به دشمن نخواهد داد که از کمبود امکانات در عرصه تولید محتوا بهره‌برداری کند درنتیجه لانه گزینی در حوزه ارزش‌های فرهنگی کشور توسط دشمن قطعاً ابتر خواهد ماند.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان