پنجشنبه، 20 مرداد 1401 - 13:26

مذاکره کنندگان با مواجهه عاشورایی از منافع ایران پاسداری کنند

شماره: 19032
Aa Aa

ما به آمریکا و طرف های مذاکره می گوییم که ایران را امتحان نکنید و اگر نیاز به مذاکره و توافق دارید با ایران کنار بیایید و دست از زیاده خواهی بردارید. 

حاج علی‌اکبری، خطیب نماز جمعه تهران؛
مذاکره کنندگان با مواجهه عاشورایی از منافع ایران پاسداری کنند

حاج علی‌اکبری، خطیب نماز جمعه تهران در خطبه‌های نماز جمعه پایتخت گفت:

اگر امروز حجی داریم و اگر نماز جمعه و جماعتی داریم و اگر نهضت اسلامی و نظام اسلامی داریم به برکت حضرت اباعبدالله (ع) است.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از مهر، حاج‌علی اکبری با بیان این که امام حسین (ع) ثابت کرد تنها راه موفقیت، مقاومت و استقامت است و هیچ راه دیگری وجود ندارد گفت:  وقتی اهداف الهی را انتخاب می‌کنید، مرحله بعد از آن استقامت است اگر استقامت کنید بشارتها متوجه شما خواهد شد. فرشتگان پیام خداوند را به کسی که بعد از قیامت خدا استقامت در راه الهی داشته باش، خواهند داد که  این بزرگترین درس اباعبدالله (ع) در حماسه کربلا است.  امام حسین مقاومت و استقامت را در آخرین درجه ممکن انجام داد و در پیش چشم همه آزادی خواهان دنیا قرار داد و ملت عزیز ما در مسیر طی شده تحت هدایت های امام راحل و رهبر معظم انقلاب توانسته است راه حسینی را با قوت دنبال کند و انشاالله با همین همت ادامه خواهد داد.

خطیب نماز جمعه تهران با اشاره به گذشت یک سال از عمر دولت سیزدهم نیز گفت: 

ضمن تشکر از تلاش های جدی و شبانه‌روزی دولت و روحیه مردمی و سبک زندگی مردمی و بی تکلفی که مقامات دولت دارند که مصادیق آن در ماجرای سیل اخیر مشاهده شد توقع داریم که مسئولان دولتی از دستاوردهایی که طی این یک سال داشتند با مردم سخن بگویند و اقدامات خود در یک سال اخیر را  به شکل شایسته منعکس کنند. همچنین مواردی که ناکامی هایی وجود داشته نیز با مردم در میان بگذارند. رهبر انقلاب در مراسم تنفیذ حکم رئیس جمهور بر مسئله عدالت تاکید زیادی داشتند و فرمودند که همه برنامه‌ها و مصوبات دولت باید دارای پیوست عدالت باشد تا در همین راستا شاهد کاهش  فاصله طبقانی و در نقطه مقابل افزایش مبارزه با فساد در کشور باشیم.

وی با اشاره به از سرگیری مذاکرات رفع تحریم‌ها اظهار کرد:

در مورد مذاکرات هسته ای اینکه مسئولان دولت مسائل اقتصادی را به جریان مذاکرات گره نزدند و راه خنثی سازی را دنبال می‌کنند قابل تقدیر است.  

وی با بیان اینکه نظام تصمیم گرفته تا پای خنثی سازی تحریم‌ها بایستد گفت:

اجرای دقیق قانون راهبردی لغو تحریم ها از سوی دولت نیز بسیار قابل تقدیر است؛ مسئله‌ای که منجر شده تا چرخه غنی سازی کشور با قدرت مضاعف راه‌اندازی شود. در مسئله مذاکره برای رفع تحریم ها انتظار این است که دوستان با مواجهه عاشورایی و مقاوم از منافع کشور هوشمندانه پاسداری کنند و ما به آمریکا و طرف های مذاکره می گوییم که ایران را امتحان نکنید و اگر نیاز به مذاکره و توافق دارید با ایران کنار بیایید و دست از زیاده خواهی بردارید. 

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان