مردم کالا‌های اساسی را هم قسطی می‌خرند | اسپادانا خبر
 
 
سه شنبه، 26 تير 1403 - 19:12

مردم کالا‌های اساسی را هم قسطی می‌خرند

شماره: 21897
Aa Aa

با کاهش قدرت خرید مردم فروش اقساطی به مواد غذایی رسیده و یک عامل توزیع در فضای مجازی فروش اقساطی و بدون بهره آنها را راه‌اندازی کرد.

فروش اقساطی کالا به مواد غذایی رسیده است؛
مردم کالا‌های اساسی را هم قسطی می‌خرند

با افزایش قیمت کالاهای اساسی و کاهش قدرت خرید مردم فروش اقساطی به کالاهای اساسی نیز رسیده است و یک عامل توزیع کالاهای اساسی در فضای مجازی فروش اقساطی بدون بهره را نیز راه‌اندازی کرده است.

به گزارش اسپادانا خبر، خبرگزاری تسنیم نوشت: 
بعد از اینکه در برخی از بازارها مانند لوازم خانگی و فرش به‌دلیل تورم و کاهش قدرت خرید مردم شاهد فروش اقساطی کالا بودیم این بار فروش اقساطی کالا به کالاهای اساسی نیز رسیده است و یکی از سامانه‌های توزیع کالاهای اساسی تنظیم‌بازاری در فضای مجازی این کار را شروع کرده است.

در این طرح کالاهای اساسی و سایر مواد غذایی بدون بهره و در 5 قسط با سقف یک میلیون تومان عرضه می‌شود.

اجرای طرح‌های اقساطی این‌چنینی نشان از کاهش تقاضا در سطح بازار است و این‌که مصرف‌کنندگان قادر یا حاضر به خرید محصولات با قیمت‌های جدید نیستند به همین منظور توزیع‌کنندگان متوسل به فروش طرح‌های اعتباری می‌شوند.

بر اساس مشاهده‌های میدانی قیمت هر کیلوگرم مرغ 63 هزار تومان تا 85 هزار تومان، تخم‌مرغ در شانه‌های 30 عددی 85 تا 90 هزار تومان، روغن مایع 800گرمی 54 هزار تومان، هر کیلوگرم برنج شیرودی 75 هزار تومان، رب گوجه‌فرنگی 800گرمی 45 هزار تومان و هر کیلوگرم گوشت گوسفندی گرم به‌صورت شقه 235 هزار تومان تا 330 هزار تومان است.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان