مقابله با آسیب‌های اجتماعی با رویه‌های گذشته امکان‌پذیر نیست | اسپادانا خبر
 
 
سه شنبه، 26 تير 1403 - 13:29

مقابله با آسیب‌های اجتماعی با رویه‌های گذشته امکان‌پذیر نیست

شماره: 24096
Aa Aa

او با اشاره به اهمیت مردمی‌سازی مقابله با آسیب‌های اجتماعی بهره‌گیری از کارکرد و ظرفیت‌های کم‌نظیر مساجد را در این حوزه خواستار شده است.

رئیس‌جمهور اسلامی ایران در جلسه بررسی آسیب‌های اجتماعی؛
مقابله با آسیب‌های اجتماعی با رویه‌های گذشته امکان‌پذیر نیست

 سید ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور اسلامی ایران در جلسه بررسی آسیب‌های اجتماعی انگیزه دغدغه‌مندانه، شناخت مسئله و احصاء تخصصی و روشمند راهکارها را لازمه مقابله مؤثر با آسیب‌های اجتماعی دانست و بر نظارت ویژه بر چگونگی اجرای راهکارها به‌عنوان ضمانت اجرایی آنها تاکید کرد.

به گزارش اسپادانا خبر، او با بیان اینکه رفع آسیب‌های اجتماعی با رویه‌های گذشته و اقدامات معمول امکان‌پذیر نیست بر ضرورت بازنگری در فرآیند تصمیم تا اقدام و عمل در این حوزه تاکید کرد:

لازمه جبران عقب ماندگی‌های گذشته حرکت تحولی توأم با کار جهشی و جهادی است.

وی وزیر کشور را مکلف کرد میزان اثربخشی و کارآمدی قوانین مربوط به مقابله با آسیب‌های اجتماعی را بررسی کند تا در صورت لزوم نسبت به اصلاح آنها اقدامات لازم صورت گیرد.

رئیسی طرح نهضت سلامت اجتماعی در کشور را از جمله مهمترین برنامه‌های دولت در جهت رفع مشکلات و آسیب‌های اجتماعی بر شمرد و تحقق آن را نیازمند کار جهادی دانست.

او با اشاره به اهمیت مردمی‌سازی مقابله با آسیب‌های اجتماعی بهره‌گیری از کارکرد و ظرفیت‌های کم‌نظیر مساجد را در راستای رفع آسیب‌های اجتماعی خواستار شد.

رئیسی همچنین با بیان اینکه همه دستگاه‌های اجرایی در مقابله با آسیب‌های اجتماعی دارای سهم، نقش و ماموریت هستند و سیاست‌های نظام و دولت برای مقابله با این آسیب‌ها باید اولویت دستگاههای مذکور باشد، سازمان اجتماعی کشور را ملکف نمود که پیگیری جدی انجام و ظایف دستگاه اجرایی را در رفع آسیب‌های اجتماعی از آنها مطالبه‌گری نماید.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان