همه ادارات و سازمان ها باید مهدکودک داشته باشند | اسپادانا خبر
 
 
سه شنبه، 26 تير 1403 - 19:37

همه ادارات و سازمان ها باید مهدکودک داشته باشند

شماره: 24017
Aa Aa

وظیفه دولت این است که حقوق، مزایا و سختی کار برای پرستاران در نظر بگیرد| هرچه در بهداشت بیشتر سرمایه‌گذاری کنیم کار کمتر به درمان می‌رسد.

سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور اسلامی ایران؛
همه ادارات و سازمان ها باید مهدکودک داشته باشند

سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور اسلامی ایران در مراسم افتتاح بیمارستان امام خمینی شهریار پس از ۳۴ سال با تبریک ولادت حضرت زینب (س) و روز پرستار اظهار کرد:

این روزها ما و ملت‌های جهان از حوادث تلخ غزه محزون هستیم. باید از همه پرستاران، پزشکان و کادر درمان شهید در غزه تجلیل و تکریم کنم. کادر درمانی در غزه یک مجاهدت ویژه داشتند که حتما این مجاهدت نزد خداوند و در تاریخ مجاهدت فلسطین ثبت خواهد شد. مقاومت کادر درمانی در غزه مثال زدنی و الگویی برای جامعه پرستاری در دنیا است. همچینین  از همه مجاهدیان و مردم فلسطین تجلییل می کنیم.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از ایسنا، وی ادامه داد:

پرستاران ما هم در کشورمان خوش درخشیدند. در صحنه‌های مختلف کار آنها جلوه دارد. پرستاران به بیماران آرامش و امید به زندگی می دهند و این کار بزرگ و در خور تقدیر است. زحمت پرستار زیاد است و در شب و روز و در روز  تعطیل در کنار بیمار است و این کار ساده‌ای نیست. کمیل بن زیاد می گوید دنبال امیر مومنان راه افتادم و به بیرون شهر رفتم که امیر مومنان فرمود قلب های ما ظرف هاست و بهترین قلوب، قلوبی است که بهترین ظرفیت دارد. ما با سختی مواجه هستیم و برخی مشاغل مثل پرستاری ظرفیت خاص می‌طلبد. در برابر سختی ها نباید میدان را خالی کرد و بلکه با ظرفیت وارد شد. زینب الگویی برای آرامش بخشی به جامعه معرفی شده است. زینب کبری هم به خود و هم به دیگران آرامش می داد.

او با بیان اینکه در کرونا پرستاران خوش درخشیدند افزود:

در دوران کرونا پرستاران و کادر درمان میدان را ترک نکردند. کادر درمانی در کرونا بسیار خوش درخشیدند و باید به صورت خاص از آنها تقدیر کرد. باید یاد شهدای خدمت را گرامی داشت. همواره نام آنها در کشور باقی است. تمام همت دولت این است که امکانات سلامت را در کشور در نظر بگیرد. ما از ابتدا اعلام کردیم نهضت به سامان رساندن پروژه‌های نیمه تمام را آغاز کرده‌ایم. ۳۴ سال قبل ساخت یک بیمارستان آغاز شده است. ۲ سال پیش از مسئولان خواستم با سرعت ساخت این بیمارستان را تکمیل کنند. بالاخره بنا یک عمری دارد و گذشت زمان موجب خسارات به همین پروژه نیمه تمام می شود. در این ۱۴ ماه مجاهدانه کار شد. تجهیز بیمارستان از احداث سخت‌تر بود و باید کار به روزی انجام می شد که امروز بالاخره بهره‌برداری از این بیمارستان آغاز می‌شود البته دعا نمی کنم این بیمارستان مشتری زیادی داشته باشد. باید کاری کنیم که کار به درمان نرسد و هرچه در بهداشت بیشتر سرمایه‌گذاری کنیم کار کمتر به درمان می‌رسد.

وی با اشاره به اهمیت نظام تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری خاطرنشان کرد:

این امر سال‌ها به تاخیر افتاده بود. حداقل ۱۲ سال اجرای نظام تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری به تاخیر افتاده بود. ما در سال اول دولت گفتیم باید کار آغاز شود که اعتباراتی در نظر گرفته شد و در سال‌های بعد این اعتبار را تکمیل می کنیم. این کار نواقصی دارد که وزیر بهداشت و همکاران وی در حال تکمیل آن هستند.

او همچنین با اشاره به اینکه پرستاران کار شریف و مهمی دارند و باید به خدمات آنها ارج نهاده شود گفت:

وظیفه دولت این است که حقوق، مزایا و سختی کار برای پرستاران در نظر بگیرد که این کار طبق نظام تعرفه‌گذاری در حال انجام است. حتما به خواسته‌های پرستاران به ویژه نظام تعرفه گذاری خدمات پرستاری توجه می شود.

رئیسی افزود:

تاکید دارم مهدکودک برای بچه‌ها در همه ادارات و بیمارستان‌ها در نظر گرفته شود تا خانم‌های کارمند دچار زحمت نشوند. این کار به افزایش جمعیت کمک می کند. باید این امکان در همه سازمان‌ها و ادارت فراهم شود تا مادران کارمند در ضمن خدمت رسانی به مردم در کنار فرزندان خود باشند. در هر اداره و سازمانی که مهدکودک وجود ندارد باید این امکان فراهم شود تا مادران دچار دغدغه نباشند. از کسانی که این بنا را احداث کردند قدردانی می کنم. روح خیری که این زمین را وقف کرد، شاد باشد البته اگر او می دانست که ساخت این بیمارستان ۳۴ سال طول می کشد دق می کرد. من از پیمارنکاران، مشاوران و مجریان و کسانی که در این دو سال زحمت کشیدند از جمله استاندار و فرماندار صمیمانه تشکر می کنم. امیدوارم خداوند فلسطین را هرچه زودتر آزاد کند و ما شاهد لحظات پایانی عمر  رژیم صهیونیستی باشیم و آن را جشن بگیریم و بدانیم که ظلم ماندگار نیست، بلکه حق و عدل ماندگار است.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان