دوشنبه، 14 آذر 1401 - 9:20

واکسن کرونا از هفته آینده در بریتانیا در دسترس قرار خواهد گرفت

شماره: 11995
Aa Aa

بریتانیا می گوید توصیه آژانس مستقل نظارت بر دارو و محصولات بهداشتی را مبنی بر تایید استفاده از واکسن ضد کرونای بایون‌تک و فایزر پذیرفته است.

با اعلام وزارت بهداشت و امور اجتماعی دولت بریتانیا؛
واکسن کرونا از هفته آینده در بریتانیا در دسترس قرار خواهد گرفت

بریتانیا به عنوان نخستین کشور غربی استفاده از واکسن کرونا ساخت شرکت فایزر-بیونتک را تایید کرد.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از یورو نیوز، دولت بریتانیا اعلام کرد که توصیه آژانس مستقل نظارت بر دارو و محصولات بهداشتی این کشور مبنی بر تایید استفاده از واکسن ضد کرونای تولید شده توسط دو شرکت آمریکایی و آلمانی بایون‌تک و فایزر را پذیرفته است.

در بیانیه دولت بریتانیا تاکید شده که این واکسن از هفته آینده در این کشور در دسترس قرار خواهد گرفت.

سخنگوی وزارت بهداشت و امور اجتماعی دولت بریتانیا گفت:

«سرویس سلامت همگانی (NHS) دهه‌ها تجربه در ارائه برنامه‌های واکسیناسیون در مقیاس بزرگ دارد و به زودی خود را برای مقدمات لازم جهت خدمات درمانی و حمایت لازم از افراد واجد شرایط برای دریافت واکسن مهیا خواهد کرد. برای کمک به موفقیت برنامه واکسیناسیون، بسیار مهم است که همه همچنان به وظیفه خود خوب عمل کنند و به رعایت محدودیت‌های وضع شده در مناطق خود ادامه دهند تا بتوانیم در مقابله با ویروس توفیق بیشتری داشته باشیم و به سرویس سلامت همگانی NHS اجازه دهیم بدون اینکه تحت فشار بیشتر قرار گیرد کار خود را انجام دهد.»

آلبرت بورلا، رئیس شرکت داروسازی فایزر نیز با انتشار بیانیه‌ای خبر تایید استفاده از واکسن تولیدی مشترک این شرکت با شرکت بایون‌تک آلمان را «لحظه‌ای تاریخی در مبارزه با بیماری کووید۱۹» توصیف کرد.

اوگور شاهین، رئیس شرکت بایون‌تک آلمان نیز در این خصوص گفت:

«ما انتظار داریم که استفاده از واکسن شمار موارد بستری شدن افراد در معرض خطر را به شکل قابل ملاحظه‌ای کاهش دهد.»

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان