چهارشنبه، 8 تير 1401 - 15:06

پوشش نقاب و برقع برای زنان افغان واجب اعلام شد

شماره: 17679
Aa Aa

مجازات هایی نیز برای نقض دستورالعمل های اجباری حجاب شامل حبس و اخراج از کار برای والدین و کارکنان مؤسسه ها در نظر گرفته شده است.

با دستور «ملا هبه الله آخوند زاده» رهبر طالبان؛
پوشش نقاب و برقع برای زنان افغان واجب اعلام شد

وزارت امر به معروف و نهی از منکر دولت طالبان با صدور دستوری از سوی «ملا هبه الله آخوند زاده» رهبر این گروه پوشیدن نقاب و برقع را برای زنان افغان در ملأ عمومی واجب اعلام کرد. 

به گزارش اسپادانا خبر، خبرگزاری فرانسه نیز گزارش داده است که رهبر طالبان دستور داده تا زنان افغانستان در اماکن عمومی از برقعی استفاده کنند که از سر تا پای آنها را می‌پوشاند.

در بیانیه این وزارتخانه آمده است:

«مجازات هایی برای نقض دستورالعمل ها در زمینه پوشش اجباری حجاب از جمله حبس و اخراج از کار برای والدین و کارکنان مؤسسه های کشور در نظر گرفته شده است».

بر اساس این بیانیه مجازات‌ها شلامل احضار ولی امر به اداره ذیربط و سپس حبس به مدت ۳ روز و ارجاع به مراجع قضایی جهت تعیین مجازات مناسب در صورت تکرار جرم می‌شود. مجازات زنان شاغل در مؤسسه‌های وابسته به طالبان شامل پایان خدمت یا انفصال موقت می‌شود در صورتی که تخلف از سوی دختران کارکنان صورت گرفته باشد.

این وزارتخانه خواستار انتشار پوسترها و بنرهایی برای تشویق به پوشیدن حجاب در اماکن عمومی مانند بازارها و پارک‌ها شده است.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان