کارگران نیمی از ماه هیچ پولی برای گذران زندگی ندارند | اسپادانا خبر
 
 
پنجشنبه، 3 خرداد 1403 - 10:02

کارگران نیمی از ماه هیچ پولی برای گذران زندگی ندارند

شماره: 24272
Aa Aa

او با بیان این که معیشت به مرحله‌ی بحران جدی رسیده است گفته در شرایط فعلی کارگران توان پرداخت اجاره خانه ندارند چه برسد به خرید خانه.

آیت اسدی، عضو کارگری شورایعالی کار؛
کارگران نیمی از ماه هیچ پولی برای گذران زندگی ندارند

آیت اسدی، عضو کارگری شورایعالی کار با بیان اینکه تا کنون هیچ اقدامی برای کارگران در راستای قرارگاه مسکن نشده است گفت

با دستمزد فعلی کارگران توان پرداخت اجاره خانه ندارند چه برسد به خرید خانه.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از تسنیم، او در گفت‌وگو با تسنیم اظهار داشت:

همیشه 28 ام تا یکم هر ماه جلسات شورای عالی کار برگزار می شد اما هنوز دعوت نامه ای ارسال نشده است.

اسدی درباره آخرین وضعیت مصوبات جلسه قبلی شورای عالی کار گفت:

یکی از مصوبات ایجاد قرارگاه مسکن کارگری بود که با تغییر معاونت تعاون باعث ایجاد تعلل در فرآیند اجرا شد. طبق قولی که داده اند قرار است تا پایان سال اقداماتی برای کارگران انجام دهند. ما از هر طرح و برنامه‌ای که به معیشت کارگران کمک کند استقبال می‌کنیم؛ در رابطه با مسکن کارگری نیز پیشنهادات و راهکارهایی داریم که اگر به آن عمل کنند تا اندازه‌ای مشکلات مسکن کارگران حل می‌شود وگرنه در شرایط فعلی کارگران توان پرداخت اجاره خانه ندارند چه برسد به خرید خانه. ما همچنان خواستار بحث در رابطه با ترمیم مزد و جبران قدرت خرید از دست رفته کارگران هستیم. معیشت به مرحله‌ی بحران جدی رسیده است. کارگران نیمی از ماه هیچ پولی برای گذران زندگی ندارند.

عضو کارگری شورایعالی کار با بیان اینکه ماده 41قانون کار مشخص کرده است که فرآیند تعیین دستمزد کارگران به چه صورت است گفت:

دولت باید قانون را اجرا و مجلس نظارت بر اجرا داشته باشد. متأسفانه قسمت نظارتی مجلس کمرنگ است. مجلس در قانون خدمات کشوری مصوب کرده است که حقوق کارکنان دولت بر اساس نرخ تورم افزایش یابد اما این مصوبه اجرا نمی شود. امسال انتظارمان این است که مجلس نظارت کند و دولت هم اجازه دهد گروه کارگری و کارفرمایی به صورت مستقل مذاکرات مزدی را داشته باشند.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان