۱۸ فروشنده اسلحه و مهمات در تهران دستگیر شدند | اسپادانا خبر
 
 
سه شنبه، 11 مهر 1402 - 4:15

۱۸ فروشنده اسلحه و مهمات در تهران دستگیر شدند

شماره: 19404
Aa Aa

۱۹ قبضه سلاح جنگی، شکاری وساچمه زنی کشف، عاملان و فروشندگان سلاح و مهمات جنگی دستگیر و متهمان و اقلام مکشوفه به دادسرا تحویل شده اند.

راستی، رئیس مرکز عملیات پلیس اطلاعات تهران؛
۱۸ فروشنده اسلحه و مهمات در تهران دستگیر شدند

سعید راستی، رئیس مرکز عملیات پلیس اطلاعات تهران گفت:

در اجرای طرح مبارزه باجرائم خشن و به‌کارگیرندگان اسلحه سرد و گرم ماموران پلیس اطلاعات پایتخت با هم‌اندیشی مسئولان قانونی طرح جمع‌آوری و مبارزه با قاچاقچیان انواع سلاح و مهمات جنگی و شکاری غیرقانونی در پایتخت را طی ۴۸ ساعت گذشته اجرا کرد.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از ایسنا، وی ادامه داد:

در پایان این طرح ۱۹قبضه سلاح جنگی، شکاری وساچمه زنی غیرقانونی کشف و ضبط و ۱۵نفر از عاملان و فروشندگان سلاح و مهمات جنگی دستگیر شدند.

وی با بیان تحویل متهمان و اقلام مکشوفه به دادسرا گفت:

تحقیقات برای شناسایی سایر همدستان احتمالی متهمان در دستورکار قرار دارد. همچنین به مردم توصیه می‌کنیم تا گزارش های امنیتی و  انتظامی خود را از طریق سامانه ۱۱۰به پلیس اطلاع دهند.

راستی با اشاره به کشف چند قبضه سلاح جنگی در تهران گفت:‌

در راستای اجرای طرح جلوگیری از افزایش جرائم خشونت‌آمیز و استفاده از اسلحه غیرمجاز توسط افراد سابقه‌دار، پلیس اطلاعات طرح جمع‌آوری و مبارزه با قاچاقچیان سلاح و مهمات جنگی و شکاری غیرمجاز را نیز در تهران را آغاز کرد و ماموران پلیس پس از انجام تحقیقات و کسب اطلاعات کافی با هماهنگی مقام قضایی به مکان اختفای متهمان در اطراف ستارخان فرستاده شدند و در بازرسی از منزل متهم سه قبضه سلاح غیرمجاز گازی همراه با فشنگ‌های آن کشف کردند.: دراین عملیات غافلگیرانه سه نفر دستگیر شدند که بعد از تشکیل پرونده همراه با سلاح‌های مکشوفه برای گذراندن سیر قضایی به دادسرا معرفی شدند. پلیس اطلاعات در برخورد با حاملان و قاچاقچیان سلاح و مهمات جنگی غیر مجاز با هماهنگی دستگاه قضایی جدیت زیادی دارد و از شهروندان نیز درخواست می‌کنیم تا در این فرایند با اطلاع گزارش‌های امنیتی و انتظامی خود از طریق سامانه ارتباطی۱۱۰ به پلیس کمک کنند.

برچسب ها: 
نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان