يكشنبه، 8 خرداد 1401 - 12:52

98 درصد پزشکان ایران زندگی متوسط و رو به پایین دارند

شماره: 16386
Aa Aa

جعفری نمین با اظهار تأسف از افزایش بی‌سابقه مهاجرت پزشکان به خارج از کشور گفته تنها 2 تا 3 درصد جامعه پزشکی وضعیت مطلوب معیشتی دارند.

رئیس شورای عالی سازمان نظام پزشکی ایران؛
 98 درصد پزشکان ایران زندگی متوسط و رو به پایین دارند

منصور جعفری نمین، رئیس شورای عالی سازمان نظام پزشکی ایران در مراسم معارفه سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اردبیل با اظهار گلایه از ابلاغ تعرفه‌های دستوری در حوزه نظام سلامت تصریح کرد:

تعرفه همیشه چالش‌برانگیز بوده و متناسب با تورم کشور تعرفه‌های نظام پزشکی تغییر و تحول پیدا نکرده است.

به گزارش اسپادانا خبر، او گفت:

نباید مردم بخش عمده‌ای از هزینه‌های درمان را از جیب خود پرداخت کنند و بهتر است سازمان‌های بیمه‌گر در حوزه بخش خصوصی نیز پرداختی‌های خود را به مانند بخش دولتی 90 درصد برای بستری و 30 درصد برای سرپایی اختصاص دهند. دستورالعمل‌های ابلاغی در این زمینه به ضرر مردم و جامعه پزشکی بوده و ما بر این باوریم تعرفه دستوری به ضرر سلامت بوده و هیچ ثمره و نتیجه‌ای به همراه نداشته است. بخش عظیمی از پزشکان عمومی کشور که در روستاها و حتی اورژانس‌ها فعالیت می‌کنند درآمد و معیشت مناسب ندارند و باید در کنار اعضای هیئت علمی دانشگاه به این پزشکان و منابع درآمدی آنها توجه شود.

جعفری نمین با اظهار تأسف از افزایش بی‌سابقه مهاجرت پزشکان و دیگر نخبگان جامعه به خارج از کشور اضافه کرد:

در کنار مهاجرت بخش عظیمی از فارغ‌التحصیلان نخبه دانشگاه‌ها از مسئولیت‌ها استعفا داده و سعی می‌کنند در خارج از محیط اداری و اجرایی به کارهای دیگر بپردازند.

وی با بیان اینکه 98 درصد پزشکان کشور زندگی متوسط و رو به پایین دارند بیان کرد:

تنها 2، 3 درصد جامعه پزشکی وضعیت مطلوب معیشتی و درآمدی دارند که نباید همه را با یک نگاه دید.

 

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان