سه شنبه، 28 دى 1400 - 14:49

آذربایجان و ارمنستان بر سر آتش‌بس در قره‌باغ توافق کردند

شماره: 11445
Aa Aa

این آتش‌بس با اهداف بشردوستانه از جمله تبادل اسرا، جمع‌آوری اجساد کشته‌شدگان و کمک به غیرنظامیان آسیب‌دیده در این درگیری‌ها انجام شده است.

وزیر خارجه روسیه اعلام کرد؛
آذربایجان و ارمنستان بر سر آتش‌بس در قره‌باغ  توافق کردند

دولت روسیه اعلام کرد که وزرای خارجه جمهوری آذربایجان و ارمنستان بعد از مذاکراتی در مسکو، بر سر آتش‌بس در منطقه مورد مناقشه «قره‌باغ کوهستانی» توافق کرده‌اند.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از خبرگزاری تاس، «سرگئی لاوروف»، وزیر خارجه روسیه بعد از نشست سه‌جانبه روز جمعه در مسکو با قرائت بیانیه مشترک این نشست گفت بر اساس توافق طرفین، آتش‌بس در قره‌باغ از ظهر روز شنبه دهم اکتبر آغاز خواهد شد.

این آتش‌بس با اهداف بشردوستانه از جمله تبادل اسرا، جمع‌آوری اجساد کشته‌شدگان در مناطق درگیری و کمک به غیرنظامیان آسیب‌دیده در این درگیری‌ها انجام شده است.

در این بیانیه آمده است:

«از ساعت ۱۲:۰۰ ظهر دهم اکتبر ۲۰۲۰، آتش‌بسی با اهداف بشردوستانه، تبادل اسرای جنگی و دیگر بازداشتی‌ها و همچنین اجساد جان‌باختگان، با میانجی‌گری و بر اساس اصول کمیته جهانی صلیب سرخ اعلام گردید».

درگیری‌های شدید نظامی در منطقه «قره‌باغ کوهستانی» از ۱۳ روز پیش (پنجم مهر) میان ارتش جمهوری آذربایجان و ارتش ارمنستان آغاز شده و از دو روز گذشته نیز حملات به داخل شهر‌ها کشیده شده است.

پیش تر، «ولادیمیر پوتین»، رئیس‌جمهور روسیه وزیران خارجه ارمنستان و آذربایجان را برای گفتگو بر سر مناقشه قره‌باغ به مسکو دعوت کرد.

برچسب ها: 
نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان