سه شنبه، 28 دى 1400 - 8:37

آمریکا عاملان اعدام «نوید افکاری» را تحریم کرد

شماره: 11288
Aa Aa

در این بیانیه سید محمود ساداتی، محمد سلطانی، زندان عادل‌آباد شیراز، شعبه یک دادگاه انقلاب شیراز، زندان ارومیه و زندان وکیل‌آباد مشهد تحریم شده اند.

در بیانیه وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام شد؛
آمریکا عاملان اعدام «نوید افکاری» را تحریم کرد

وزارت خزانه‌داری آمریکا نام ۲ فرد و ۴ نهاد ایرانی را به فهرست SDN دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری آمریکا اضافه کرد.

به گزارش اسپادانا خبر، اسامی نفرات و سازمان‌های تحریم‌شده به شرح زیر است:

ـ سید محمود ساداتی

ـ محمد سلطانی

ـ زندان عادل‌آباد شیراز

ـ شعبه یک دادگاه انقلاب شیراز

ـ زندان ارومیه

ـ زندان وکیل‌آباد مشهد

در این بیانیه تصریح شده این تحریم‌ها به موجب «قانون مقابله با دشمنان آمریکا از طریق تحریم‌ها» (کاتسا) علیه این نفرات و سازمان‌ها اعمال شده‌اند. این قانون، پس از تصویب در مجلس سنا و مجلس نمایندگان آمریکا، روز ۲ اوت سال ۲۰۱۷ با امضای «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا به قانون تبدیل شد.

پیش تر، «الیوت آبرامز»، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران مدعی شده بود که ایالات متحده برخی نهادها و مقامات ایرانی از جمله یک قاضی ایرانی را که در محاکمه، زندانی کردن و قصاص «نوید افکاری» نقش داشته‌اند تحریم خواهد کرد.  

نماینده ویژه آمریکا در امور ایران در جلسه کنگره مدعی شد:

«این دادگاه‌های موسوم به "دادگاه‌های انقلاب" آن چیزی که همه در آمریکا دادگاه می‌شناسند نیست. هدف آنها حفظ قدرت برای رژیم (ایران) و به زندان انداختن افرادی است که به دنبال آزادی هستند یا حتی دستور اعدام این افراد را صادر می‌کنند.» 

وی مدعی شد: «آنان (دادگاه‌ها) از حکم قاضی دستور می‌گیرند؛ دستوراتی که از آیت‌الله‌ها صادر شده و آنها عدالت را به تمسخر می‌گیرند.» 

«نوید افکاری» یک کشتی‌گیر شیرازی بود که مدتی قبل به دلیل قتل یکی از کارمندان دولتی در شهر خود و به درخواست اولیاء دم قصاص شد.

 

منبع| فارس

برچسب ها: 
نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان