دوشنبه، 14 آذر 1401 - 9:25

آمریکا می گوید هرگز به برجام باز نخواهد گشت

شماره: 11574
Aa Aa

اورتگاس ادعا کرده ایران میلیاردها دلار در نتیجه کاهش تحریم‌ها دریافت کرده اما این پول را صرف گروههای تروریستی در سراسر منطقه کرده‌ است.

با اعلام سخنگوی وزارت خارجه آمریکا؛
آمریکا می گوید هرگز به برجام باز نخواهد گشت

اورتگاس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت:

« ما هرگز به آن توافق (برجام) بازنمی‌گردیم. آنچه رئیس‌جمهور ترامپ و مایک پامپئو گفته‌اند این است که ما خواستار مذاکره برای یک توافق جدید و بهتر هستیم».

به گزارش اسپادانا خبر، این دیپلمات آمریکایی مدعی شد که برجام توافق خوبی نبوده و مسیری را برای دستیابی به ایران به تسلیحات اتمی فراهم آورده است:

توافق قبلی ایران در حقیقت مسیری را برای رسیدن ایران به تسلیحات هسته‌ای فراهم آورد و فقط زمان آن را به تأخیر انداخته است. گرچه زمان می‌برد اما ضروری است که رویارویی با این قضیه را برای دولت بعدی به تعویق بیندازیم».

وی گفت: «یکی از مشکلات بزرگ این توافق این است که ایران میلیاردها دلار در نتیجه کاهش تحریم‌ها دریافت کرد. فقط مسئله دستیابی آنها به این پول نیست. در حقیقت مسئله، کارهایی است که آنها با این پول انجام می‌دهند. اگر آنها این پول را دریافت می‌کردند و می‌گفتند که می‌خواهیم جاده، مدرسه و زیرساخت بهداشت عمومی بسازیم و همه این اقدامات را برای عادی کردن رفتار خود انجام می‌دانند، قضیه فرق می‌کرد. آنها این پول را صرف گروههای تروریستی در سراسر منطقه کرده‌اند».

وی مدعی شد:

«ایران همچنان بزرگترین کشور حامی تروریسم است و آنها تسلیحات و مهمات و کمک‌ها را به گروههای تروریستی سراسر منطقه که به عربستان سعودی حمله‌ می‌کنند، می‌دهند. بنابراین باید از خود بپرسید این مسئله چه اهمیتی دارد؟ مهم است چون ما به حامی اصلی تروریسم، میلیاردها دلار دادیم تا بودجه بیشتری به تروریسم اختصاص دهد. مرا احمق بنامید اما من فکر نمی‌کنم که این خیلی منطقی باشد».

برچسب ها: 
نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان