سه شنبه، 28 دى 1400 - 7:25

احیای تحریم‌های شورای امنیت ایران فاقد اثر قانونی است

شماره: 11220
Aa Aa

در نامه آلمان، فرانسه و انگلیس آمده که آن ها همچنان خود را به ادامه اجرای قطعنامه ۲۲۳۱ متعهد می‌دانند؛ ما تلاشی بی وقفه برای حفظ توافق هسته‌ای داشته‌ایم.

در نامه تروئیکای اروپایی به رییس شورای امنیت؛
احیای تحریم‌های شورای امنیت ایران فاقد اثر قانونی است

تروئیکای اروپایی(آلمان، فرانسه و انگلیس) در نامه جدیدی به رییس شورای امنیت سازمان ملل متحد تأکید کرد که تلاش آمریکا برای احیای تحریم‌های شورای امنیت ایران فاقد اثر قانونی است و سه کشور اروپایی همچنان خود را به ادامه اجرای قطعنامه ۲۲۳۱ متعهد می‌دانند.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از العالم، انگلیس، آلمان و فرانسه در این نامه‌ای به شورای امنیت گفته‌اند که تعلیق تحریم‌ها علیه ایران در چارچوب توافق هسته‌ای با ایران موسوم به برجام، پس از تاریخ ۲۰ سپتامبر (30 شهریور) ادامه خواهد یافت. نسخه‌ای از نامه این سه کشور اروپایی حاضر در برجام در اختیار برخی از خبرگزاری‌ها قرار گرفته است.

انگلیس، آلمان و فرانسه تاکید کرده‌اند هرگونه تصمیم یا اقدام در راستای بازگرداندن تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران، فاقد «اثر قانونی»است.

نمایندگان انگلیس، فرانسه و آلمان در سازمان ملل در این نامه گفته‌اند:

ما تلاشی بی وقفه برای حفظ توافق هسته‌ای داشته‌ایم و همچنان به آن پایبند هستیم.

این سه کشور اروپایی تاکید کرده‌اند که همچنان به «اجرای کامل» قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت که سال ۱۳۹۴ در پیوند با توافق هسته‌ای ایران و شش قدرت جهانی تصویب شد، پایبند هستند.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان