از فصل تحقیر به عزت رسیده‌ایم | اسپادانا خبر
 
 
چهارشنبه، 30 خرداد 1403 - 23:07

از فصل تحقیر به عزت رسیده‌ایم

شماره: 23650
Aa Aa

فناوری نقطه‌زنی در موشکهای بالستیک در انحصار سه کشور جهان است که یکی از آنها ما هستیم| علوم پزشکی دانش خداشناسی و توحید است| پهپادهای ما قادرند چند هزار مایل دورتر شناور در حال حرکت را با هوش مصنوعی مورد هدف قرار دهند.

حسین سلامی، فرمانده‌کل سپاه پاسداران؛
از فصل تحقیر به عزت رسیده‌ایم

حسین سلامی، فرمانده‌کل سپاه پاسداران در 24مین کنگره ملی دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور اظهار داشت:

جوانان امروز ما امتداددهندگان شخصیت نوابغ پزشکی ایران عزیز هستند.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از تسنیم، سلامی ادامه داد:

من فکر می‌کنم که شما احیاکنندگان همان عصر طلایی تمدن اسلام و ایران هستید. علمی که شما به آن پرداخته‌اید و علم پزشکی یعنی نفوذ به پیچیده‌ترین اسرار عالم خلقت. پزشکی علم حیات و دانش زندگی است و این علم یک تفویض الهی است. دانشی که شما مطالعه می‌کنید دانش خداشناسی و توحید است. هر انسان ترکیبی است از پیچیده‌ترین اسرار عالم خلقت و در حقیقت خداوند در وجود هر انسان یک جهان کوچک نهاده است بنابراین پزشکی از یک جهت دانش مادی است اما از نظر دیگر شخصیت پزشکی ترکیبی از دانش خلاقیت و ابتکار علم است و در حقیقت هم علم است و هم هنر. حکیم کسی است که قاعده‌های حرکت عالم را خوب می‌داند بنابراین دانشجو در رشته پزشکی ممکن است دوره‌های بسیار سختی را بگذراند، پزشک یک ربات نیست و هر انسانی یک دنیای متفاوت از بقیه انسانها است.

وی عنوان کرد:

من اعتقاد دارم پیچیده‌ترین دانش مربوط به پزشکی است. کسی که می‌خواهد پزشک شود باید علاوه بر دانش پزشکی اعتماد به نفس بالایی هم داشته باشد تا با مریض بدون تردید صحبت کند. همدلی، دلسوز بودن و صادق بودن و همچنین داشتن شور ‌و نشاط از ویژگی‌های یک پزشک‌ خوب است.

فرمانده‌کل سپاه گفت:

کشور ما در حال پیشرفت است و از نظر پزشکی یکی از کشورهای خوب دنیا هستیم و من به‌عنوان یک سرباز این وطن این لباس را پوشیده‌ام تا فدا بشوم و شما بتوانید به آرزوهای بزرگ برسید. در آزمون کرونا کشور ما توانست یک رکورد افتخارانگیز از خودش به‌جا بگذارد که نشان‌دهنده روح و وجدان کاری پزشکان و کادر درمان ماست. چند روز پیش با پرتاب ماهواره به فضا خوشحال شدید، در این زمینه دانشهای مختلفی باید دست به دست هم دهند تا ماهواره به سرعت 8/5 کیلومتر بر ثانیه برسد. رسیدن به این دانش کار بسیار بزرگی است آن‌هم در عصر محاصره علمی. اگر شما تیم ساخت ماهواره و سکوی پرتاب ماهواره را ببینید خواهید دید همین دانشجویان جوان این کار را کرده‌اند. در عرصه بدون سرنشین می‌بینید دانش آن از حوزه با سرنشین بالاتر است. امروز به توانمندی‌ای رسیده‌ایم که پهپادهای ما قادرند در چند هزار مایل دورتر هر نقطه‌ای از شناور در حال حرکت را که بخواهیم با هوش مصنوعی مورد هدف قرار دهند و حتی میزان تخریب را هم ما تعیین کنیم. فناوری نقطه‌زنی در موشکهای بالستیک فناوری بسیار پیچیده‌ای است که در انحصار سه کشور جهان است که یکی از آنها ما هستیم لذا این نشان می‌دهد این کشور در حال پیشرفت است ولی دشمنان ما این حرکت را نمی‌پسندند و دوست ندارند ما بر اساس استعدادهای جوانانمان کشورمان را بسازیم، می‌خواهند مانند 50 سال پیش که من دینامیک می‌خواندم ماهواره فقط یک شکل روی کاغذ بماند اما امروز ماهواره را می‌سازیم و به آسمان می‌فرستیم. امروز در حوزه ژنتیک که جزو دانشهای سرّی جهان است ورود کرده‌ایم و پیشرفتهای خوبی کرده‌ایم. اگر از این فضای جهاد علمی خارج شویم دوباره به زمانی بر‌می‌گردیم که باید غذایمان را هم از خارج وارد کنیم. ما از فصل تحقیر گذشته‌ایم و به عزت رسیده‌ایم، در گذشته ما فکر می‌کردیم همه چیز در آن سوی عالم است و در حقیقت آنها معادله پیشرفت خود را بر اساس ضعف ما بنا کرده بودند اما ما به آنها می‌گوییم بازی تمام شده است. وجود دشمن یک واقعیت عینی است و ما شبانه‌روز با اینها بازی جنگ داریم، آینده و امروز این کشور متعلق به شماست و آنها نباید دوباره مسلط شوند، ما هرچه بخواهد به شما آسیب بزند آن را حذف می‌کنیم و تا آخر پای کار شما هستیم.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان