اسرائیل می گوید به اهداف ایران در فرودگاه حلب حمله کرده است | اسپادانا خبر
 
 
چهارشنبه، 9 اسفند 1402 - 18:35

اسرائیل می گوید به اهداف ایران در فرودگاه حلب حمله کرده است

شماره: 7192
Aa Aa

صدای چندین انفجار در اطراف این فرودگاه شنیده و برق تمام شهر حلب قطع شده. اسرائیل کاتص گفته: ایرانی‌ها می‌دانند که اسرائیل عامل این حمله بوده است.

ادعای وزیر امور خارجه اسرائیل؛
اسرائیل می گوید به اهداف ایران در فرودگاه حلب حمله کرده است

وزیر امور خارجه اسرائیل با اذعان به حمله به فرودگاه حلب مدعی شد که ایرانی‌ها هدف این حمله بودند.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از فارس، «اسرائیل کاتص» وزیر امور خارجه اسرائیل رسما تل‌آویو را مسئول حمله به فرودگاه حلب در سوریه اعلام کرد.

به نوشته روزنامه «جروزالم پست» کاتص در گفت‌وگو با شبکه رادیویی «رِشِت بِت» با ادعای اینکه جنگنده‌های اسرائیلی به اهداف ایرانی در فرودگاه حلب حمله کردند گفت: «ایرانی‌ها می‌دانند که اسرائیل عامل حمله بوده است».

رسانه‌های سوری از مقابله پدافند هوایی ارتش سوریه با اهداف متخاصم در حریم هوایی این کشور برفراز آسمان فرودگاه حلب خبر دادند.

خبرگزاری رسمی سوریه «سانا» نیز گزارش داد که صدای چندین انفجار در اطراف این فرودگاه شنیده شده است.

یک منبع نظامی سوریه گفت که پدافند هوایی سوریه با حمله هوایی اسرائیل مقابله کرده و هدف این حمله برخی مناطق در بخش منطقه صنعتی در شیخ نجار در شمال شرق حلب بوده است. درپی این حمله برق تمام شهر حلب قطع شد.

حمله اسرائیل به سوریه زمانی صورت می‌گیرد که نشست فوق‌العاده شورای امنیت سازمان ملل درباره اقدام «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا در به‌رسمیت شناختن حاکمیت اسرائیل بر بلندی‌های جولان در حال برگزاری بود.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان