اغتشاشات ‌اصلاً به حوزه امنیتی نرسید‌ | اسپادانا خبر
 
 
سه شنبه، 8 خرداد 1403 - 13:27

اغتشاشات ‌اصلاً به حوزه امنیتی نرسید‌

شماره: 23128
Aa Aa

سخنگوی ارشد نیروهای مسلح جمهوری اسلامی با بیان این که بسیج ممکن است گاهی اوقات به نیروهای فراجا کمک کند گفته سال گذشته تمام ملاحظات برای این بود که مردم آسیب نبینند نه اینکه جمهوری اسلامی توان امنیتی پایینی داشته باشد.

درباره جزایر سه‌گانه با کسی تعارف نداریم؛
اغتشاشات ‌اصلاً به حوزه امنیتی نرسید‌

ابوالفضل شکارچی، سخنگوی ارشد نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت:

‌الحمدالله بسیج آماده است و کارهای بسیار اساسی برای تقویت و ارتقای توانشان انجام شده است؛ همین طور توان روحی و معنوی بسیج از قبل آماده بوده و در حال حاضر قوی‌تر از گذشته است. بسیج کاملاً آماده است و در میدان حضور دارد و از آنجایی که از بدنه مردمی تشکیل شده ‌همواره با معاندان و منافقان در حال مبارزه است.

به گزارش اسپادانا خبر، او در گفتگو با تسنیم بیان کرد:
اغتشاشات سال گذشته اصلاً از وضعیت انتظامی عبور نکرد و به عبارتی دیگر اصلاً به حوزه امنیتی نرسید‌. در وضعیت انتظامی فراجا مسئولیت دارد و در صحنه است و خوشبختانه از تجربه و آمادگی خوبی هم نیروهای فراجا برخوردارند و ‌اگر کسی هم تعرضی به امنیت مردم ‌کند بحث دیگری است که سال گذشته چند مورد رخ داد‌‌. دشمن تمام تلاشش این است که پشت مردم مخفی شود و تمام تلاش ما این است که دشمن پشت مردم مخفی نشود. وقتی دشمن پشت مردم مخفی نمی‌شود کار برای نیروهای فراجا بسیار راحت است ولی وقتی مخفی می‌شود کار سخت می‌شود. سال گذشته برای اینکه مردم آسیب نبینند بخشی از اتفاقات افتاد نه اینکه جمهوری اسلامی توان امنیتی پایینی دارد بلکه تمام ملاحظات برای این بود که مردم آسیب نبینند.

شکارچی با بیان اینکه بسیج برای دفاع گسترده از جمهوری اسلامی پیش‌بینی شده و ممکن است گاهی اوقات به نیروهای فراجا کمک کند گفت:

ولی صحنه‌های کشور تاکنون وارد مرحله امنیتی نشده که بسیج بخواهد به طور مستقیم ورود کند. الحمدالله اینقدر هم وضع کشور حاد نیست که بخواهد شرایط امنیتی پیش بیاید ولی در کل بسیج در هر شرایط از آمادگی بالایی برخوردار است.

وی با اشاره به رزمایش اخیر نیروی دریایی سپاه در آب‌های خلیج فارس گفت:

هشدار جمهوری اسلامی را در قالب رزمایش نشان دادیم و ما در زمینه جزایر سه‌گانه (ابوموسی، تنب بزرگ و تنب کوچک) با کسی تعارف نداریم و این جزایر صددرصد متعلق جمهوری اسلامی است‌‌. دشمنان بین‌المللی کشورمان همواره تلاش می‌کنند یک آشوبی در این منطقه ایجاد کنند تا حضور خودشان را در واقع مشروع نشان دهند. قضیه اینقدر حاد نیست ولی اساس پیام برای دشمنان اصلی ما یعنی آمریکا، رژیم صهیونیستی، فرانسه و انگلیس است که می‌خواهند حضور خودشان را به بهانه‌هایی مشروع نشان و جلوه دهند و در خلیج فارس و دریای عمان و آب‌های منطقه‌ای غرب آسیا باشند ولی حرف ما هم این است که حضور شما نامشروع است و باید منطقه را ترک کنید. پیام اصلی رزمایش برای حضور نامشروع کشورهای غربی است. یک پیامی هم به کشورهای منطقه داریم؛ پیاممان این است که مشاهده کنید جمهوری اسلامی با قدرت و قوت در منطقه حضور داشته و لزومی ندارد که امنیت خود را به کشورهای غربی مثل آمریکا، انگلیس و فرانسه گره بزنید. از وابستگی خارج شوید و تحت تأثیر جنگ روانی دشمنان قرار نگیرید و مراقب باشید آنان شما را تحریک به درگیری با جمهوری اسلامی نکنند. الحمدالله به سطحی از قدرت رسیده‌ایم که حتی در مناطق دور می‌توانیم امنیت یک منطقه را برقرار کنیم، پیرامون کشور خودمان که کاری ندارد؛ هم می‌توانیم و هم نشان دادیم. پس بنابراین پیام رزمایش هم برای کشورهای بیگانه و هم برای کشورهای منطقه است. در امنیت کشورهای اسلامی با هیچ کشوری تعارف نداریم.

او گفت:

هیچ مشکل اساسی در برقراری امنیت مرزها در دور تا دور کشورمان نداریم اگرچه دشمنان ما می‌خواهند با دروغ‌هایی این امنیت را از بین ببرند؛ هیچ مشکلی در مرز شمالغرب نداریم و برای ملت‌های مسلمان در کل دنیا احترام می‌گذاریم.

وی به دولت‌های کشورهای مخالف توصیه کرد که به جای اتکا به کشورهای استکبار و نظام سلطه به ملت‌های خود تکیه کنید آن وقت قدرتتان چند برابر خواهد شد. اجازه ندهید دشمنان جوسازی کنند و مشکلاتی ایجاد کنند.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان