امروز دفاع از علی (ع) حضور در رکاب رهبری است | اسپادانا خبر
 
 
دوشنبه، 3 ارديبهشت 1403 - 18:10

امروز دفاع از علی (ع) حضور در رکاب رهبری است

شماره: 21166
Aa Aa

او گفته متأسفانه هر چه زمان می‌گذرد فاصله ما با قواعد صحیح حکمرانی صحیح مالی در بخش بودجه عمومی و با نقطه مطلوب بیشتر می‌شود.

سید محمد حسن ابوترابی فرد، خطیب جمعه تهران؛
امروز دفاع از علی (ع) حضور در رکاب رهبری است

سید محمد حسن ابوترابی فرد، خطیب موقت تهران در خطبه‌های نماز جمعه پایتخت اظهار داشت:

امروز دفاع از علی (ع) دفاع از مدرسه امامت و ولایت و حضور در رکاب رهبری شایسته است که تمام مسئولیت خود را دفاع از قرآن می‌داند.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از مهر، وی گفت:

امیدوارم امت اسلامی محور مقاومت و مردان و زنان تربیت یافته مدرسه پیامبر و مولا علی علیه السلام با وحدت کلمه و انسجام راه خود را ادامه دهند و ما شاهد پیروزی‌های بزرگ برای امت اسلام باشیم.

او همچنین افزود:

نیروی هوایی امروز در خلق امنیت و افزایش اقتدار جمهوری اسلامی و پاسداری از کشور اسلامی نقش تعیین کننده‌ای را ایفا می‌کند.پ

خطیب نماز جمعه تهران گفت:

اصلاح ساختار نظام بودجه ریزی در منابع و مصارف در چارچوب بودجه ریزی مبتنی بر عملکرد از نکات مهم، دستوری و محوری تعیین کننده است که باید در تحول نظام مدیریتی، اداری و اقتصادی کشور مورد توجه واقع شود. اگر با تحول در نظام بودجه ریزی رو به رو شویم شاهد تحول در حوزه‌های مدیریتی، اداری و اقتصادی می‌شویم. متأسفانه هر چه زمان می‌گذرد فاصله ما با قواعد صحیح حکمرانی صحیح مالی در بخش بودجه عمومی بیشتر می‌شود. اصلاحات مالی شکل نمی‌گیرد و فاصله ما با نقطه مطلوب بیشتر می‌شود.

وی ادامه داد:

از نمایندگان مردم درخواست دارم در پاسخ دغدغه‌ها، سیاست‌ها و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اولاً با کنترل افزایش هزینه‌های جاری و کنترل حداکثری هزینه‌ها و مخارج اداری کشور و نیز ارتقا کارایی دولت زمینه افزایش منابع ریالی و ارزی را فراهم کند. همچنین موجب رشد منابع صندوق توسعه ملی با هدف سرمایه گذاری در پروژه‌های راهبردی که دارای بالاترین تأثیر را در رشد اقتصادی کشور دارد فراهم آورند. با الهام از بیانات رهبری به منظور شفافیت و جامعیت بودجه و پیش گیری از عدم هم ترازی در بانک‌ها و مصارف هدفمند سازی یارانه‌ها و طرح‌های محرومیت زدایی و پیشران، یارانه‌های پرداختی بابت خرید تضمینی گندم و تعهدات سالانه دولت به تامین اجتماعی را مشخص کنید باید مردم بدانند کشور چگونه اداره می‌شود. عدم شفافیت در بودجه آغاز ناکارآمدی‌ها و نا ترازی‌ها است، یکی از دلایل کسری بودجه این عدم شفافیت است. بودجه از مهمترین مسائل کشور است مستلزم همکاری دولت و مجلس است. مسیر ثبات در اقتصاد کلان را هموار می‌سازد و موجب فراهم آمدن زمینه مهار تورم می‌گردد

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان