سه شنبه، 28 دى 1400 - 7:58

انقلاب اسلامی ایران معجزه خداوند بود

شماره: 11305
Aa Aa

مرتضوی مقدم گفته خداوند خواست که در این قطعه از زمین بر ملت شیعه اثنی‌عشری منت نهاده و انقلاب اسلامی ایران به پیروزی برسد.

رئیس دیوان عالی کشور؛
انقلاب اسلامی ایران معجزه خداوند بود

سیداحمد مرتضوی مقدم در جلسه تجلیل از ایثارگران دفاع مقدس گفت:

هیچ کسی فکر نمی‌کرد که انقلاب اسلامی بر رژیم شاهنشاهی ۲۵۰۰ ساله با حمایت همه‌جانبه استکبار جهانی، پیروز شود. حدوث این انقلاب این بود که خداوند خواست که در این قطعه از زمین بر ملت شیعه اثنی‌عشری منت نهاده و این معجزه محقق شد و انقلاب اسلامی ایران به پیروزی برسد.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از اعتمادآنلاین، وی ادامه داد:

همه می‌دانند که چه قدرت‌هایی پشت رژیم شاهنشاهی بود اما اراده خداوند متعال بر این بود که انقلاب حادث شود. بقای این انقلاب هم معجزه بود. جمهوری اسلامی در روزهای ابتدایی چیزی نداشت، تجهیزات نظامی نسبت به دنیای استکبار تقریبا صفر بود. یک دنیا علیه این انقلاب تازه حادث شده بسیج شده بودند، انقلاب اسلامی در مقاطع مختلف با توطئه‌ها و برنامه ریزی‌های مختلف مواجه شد اما محکم به راه خود ادامه داد.

رئیس دیوان عالی کشور با تاکید بر اینکه در این انقلاب مردان خدایی بودند که پرورش یافته دامن اهل بیت و مکتب حسین (ع) بودند افزود: این مردان پروش یافته در مکتب حسینی با توکل بر خدا، انقلاب تازه حادث شده را ۴۰ سال با اقتدار پیش بردند و این یک معجزه بود.

 مرتضوی‌مقدم تصریح کرد: همه می‌دانیم چه توطئه‌هایی علیه انقلاب اسلامی شده و توطئه‌ای نیست که بر کسی مستور مانده باشد اما خداوند همه توطئه دشمنان را شکست داد. مردان خدایی با توکل بر خدا و اقتدای به امام حسین (ع) وارد میدان شدند، بعضی به شهدای کربلا پیوستند و برخی هنوز در میدان و در حال مبارزه هستند و انقلاب را پیش می‌برند.

وی اظهار کرد: انقلاب جبهه‌های مختلفی دارد. جنگ امروز، جنگ اقتصادی است. دشمن با این جنگ به دنبال خسته کردن مردم و تحت فشار اقتصادی قراردادن آنهاست. از طرف دیگر هم عوامل دشمن در داخل کشور با حرکات ضدانقلابی، به دنبال خراب کردن انقلاب از درون هستند. در جبهه جنگ اقتصادی هم مردانی هستند که در صحنه حاضر هستند و نقش‌آفرینی می‌کنند.

 

برچسب ها: 
نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان