شنبه، 5 بهمن 1398 - 18:23

انقلاب اسلامی ایران یک ایده جدید حکمرانی معرفی کرده است

شماره: 8721
Aa Aa

محمد باقری گفته عدالتی که مطلوب حکومت اسلامی است و می‌تواند موجب رضایت مندی مردم شود خوشایند عده‌ای نبوده است.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران اعلام کرد؛
انقلاب اسلامی ایران یک ایده جدید حکمرانی معرفی کرده است

محمد باقری، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران در اولین همایش ملی حکمرانی اسلامی گفت:

حکمرانی اسلامی موضوع بسیار مهم و اساسی و به عنوان گام اول است و امید داریم که بتوانیم با آموزش مناسب بتوانیم در این مسیر موفقیت بیشتری داشته باشیم.

به گزارش اسپادانا خبر، رییس ستاد کل نیروهای مسلح تصریح کرد : امروز بر همه آشکار شده که حکم رانی‌ها بر اساس مکاتب انسانی مانند سوسیالیست و لیبرالیسم راه به جایی نمی‌برد، انقلاب اسلامی یک ایده جدید حکمرانی را معرفی کرده است.

باقری افزود : امام خمینی (ره) این ایده را مطرح کرد که بر اساس فرامین الهی می‌شود یک نوع حکومت الهی را تشکیل داد. انقلاب اسلامی با نفس طاغوت داخلی و نفس استکبار جهانی و سردادن شعار نه شرقی و نه غربی تلاش کرده که کشور را بر اساس فرامین الهی اداره کند.

باقری تاکید کرد :مسئله بعدی، پاسخگویی مسئولان به ملت و خداوند متعال است، مسئولان باید خود را در مقابل مردم و خداوند پاسخ گو بدانند و بر عملکرد خود دقت و نظارت داشته باشند. وی همچنین شفافیت و مبارزه با فساد و سو استفاده از قدرت را از دیگر اصول حکمرانی در اسلام و حکومت امام علی (ع) دانست و افزود :عدالت از اصول اساسی در حکومت امام علی (ع) بود و ایشان می فرمودند که اگر بیت المال را کابین زنان تان کرده باشید آنها را باز پس می گیرم ، عدالتی که مطلوب حکومت اسلامی است و می‌تواند موجب رضایت مندی مردم شود، آن چیزی که چند وقتی است به خوبی پیش گرفته شده، هرچند که خوشایند عده‌ای نباشد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ادامه داد : در جنگ جهانی دوم ارتش به دلیل اینکه فرماندهان آن وابسته بودند و به ملت وابستگی نداشتند، مقاومتی در برابر متجاوزان نکردند اما بعد از انقلاب ما توطئه های دشمنان انقلاب اسلامی، جنگ تحمیلی و بعد از آن با تهدید مستقیم آمریکا مواجه شدیم، در کنار آن با اقدامات منافقین و ترور مواجه شدیم که تعداد زیادی از مردم شریف ما را به شهادت رساندند و بعد از آن با تروریسم فرا منطقه ای روبرو بودیم.

باقری ادامه داد: انقلاب اسلامی با همه این تهدیدات و البته تحریم، با رهبری رهبر انقلاب و امام خمینی ره، دشمن را کیلومتر ها از مرز ها دور کرد و امروز در حوزه دفاعی مانند حوزه موشکی و مخابرات حرف های بسیاری برای گفتن در سطح منطقه و جهان داریم.

وی همچنین به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی که از سوی مقام معظم رهبری ابلاغ شده است اشاره کرد و گفت:

در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی رهبر معظم انقلاب اسلامی روش حکمرانی و آینده انقلاب و نظام اسلامی را ترسیم کرده اند که در این مسیر تبعیت از ولایت فقیه و استقامت راه رسیدن به موفقیت است، ایشان جوانان را موتور حرکت انقلاب اسلامی می دانند، در بیانات مقام معظم رهبری نظام آموزش و پرورش و همه دستگاه های که در تربیت و آموزش نقش دارند را خطاب قرار داده و بر اهمیت کار آنها تاکید کرده اند.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان