دوشنبه، 29 شهريور 1400 - 18:55

انگلستان از توافق هسته ای با ایران خارج خواهد شد

شماره: 8005
Aa Aa

هانت می گوید: چون نمی‌خواهیم ایران به سلاح هسته‌ای دست یابد می‌خواهیم برجام را حفظ کنیم اما اگر ایران این توافق را نقض کند از آن خارج خواهیم شد.

با اعلام وزیر امور خارجه انگلیس؛
انگلستان از توافق هسته ای با ایران خارج خواهد شد

وزیر امور خارجه انگلیس تهدید کرد که اگر ایران توافق هسته‌ای برجام را زیر پا بگذارد و از آن خارج شود انگلیس نیز از توافق خارج خواهد شد.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از ایسنا، جرمی هانت، وزیر امور خارجه انگلیس در رابطه با افرایش غنی‌سازی اورانیم و کاهش تعهدات برجامی ایران گفت: ما می‌خواهیم توافق هسته‌ای را حفظ کنیم چرا که نمی‌خواهیم ایران به سلاح هسته‌ای دست یابد اما اگر ایران این توافق را نقض کند ما نیز از آن خارج خواهیم شد.

 محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران روز دوشنبه تأیید کرد که ذخایر اورانیوم غنی‌شده ایران از مرز ۳۰۰ کیلوگرم گذشته است. او گفت که این اقدام بر اساس برنامه‌ریزی زمان‌بندی شده و از پیش اعلام شده بوده است.

ظریف در عین حال تأکید کرد که ایران توافق هسته‌ای برجام را نقض نکرده است. او با اشاره به خروج آمریکا از برجام و استناد ایران به پاراگراف ۳۶ در به جریان انداختن ادامه مسیر نوشت:

ما ضمن محفوظ بودن حقوقمان، به کشور‌های E۳+۲ [سه کشور اروپایی، چین و روسیه]چند هفته فرصت دادیم. ما پس از ۶۰ هفته نهایتاً دست به اقدام زدیم.

وزیر امور خارجهایران تصریح کرده به محض آن که کشور‌های اروپایی به تعهدات خود عمل کنند، ایران متقابلاً اقدامات معکوس به عمل خواهد آورد.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان