سه شنبه، 28 دى 1400 - 14:01

انگلیس، فرانسه و آلمان باید عواقب اقدام خود را بپذیرند

شماره: 10285
Aa Aa

سید عباس موسوی گفته تروئیکای اروپا به عنوان بانیان قطعنامه آژانس انرژی اتمی قصد فرار به جلو و گریز از مسئولیت‌های برجامی خود را دارند.

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران؛
انگلیس، فرانسه و آلمان باید عواقب اقدام خود را بپذیرند

سید عباس موسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران اظهار داشت: در حالی که جمهوری اسلامی ایران بالاترین سطح از همکاری را با آژانس داشته است صدور قطعنامه شورای حکام اقدامی کاملاً غیرسازنده و مایوس کننده است.

به گزارش اسپادانا خبر، موسوی افزود: بزرگ‌نمایی درخواست‌های آژانس توسط برخی دولت‌ها و در راس آن‌ها آمریکا در حالی که اساس و مبنای چنین درخواست‌هایی از سوی آژانس زیر سوال است، تلاش آشکاری برای یک بحران آفرینی جدید بر سر راه همکاری‌های ایران و آژانس به شمار می‌رود.

سخنگوی وزارت خارجه ایران اعضای شورای حکام را به هوشیاری در برابر تلاش آمریکا و رژیم صهیونیستی برای بازگشایی پرونده‌های جعلی قدیمی که بی اساس بودن آنها پیش از این اثبات شده و توسط خود شورای حکام مختومه شده بودند، دعوت کرد.

وی با تقدیر از دولت‌هایی که با تحلیل دقیق شرایط و شناخت اهداف سیاسی ورای این قطعنامه از همراهی با آن خودداری کرده‌اند گفت: از آن دسته از دولت‌های عضو شورای حکام که به این قطعنامه رای مثبت داده‌اند، انتظار می‌رفت با درک اهداف پنهان رژیم صهیونیستی و رژیم حاکم بر آمریکا با تلاش آنها برای یک تنش غیر ضروری جدید در عرصه بین‌المللی همراه نشوند.

سخنگوی وزارت امور خارجه اقدام سه کشور اروپایی انگلیس، فرانسه و آلمان در معرفی این قطعنامه را به شدت محکوم کرده و آن را اقدامی تحت فشار آمریکا قلمداد و تصریح کرد: این سه دولت که در اجرای تعهدات برجامی خود کاملاً عاجز مانده‌اند با این اقدام قصد فرار به جلو و گریز از مسئولیت‌های برجامی خود در قبال ایران دارند.

سید عباس موسوی اضافه کرد: این قطعنامه یک زیاده خواهی آشکار و طلبکاری سیاسی از سوی آمریکا و سه کشور اروپایی است و جمهوری اسلامی ایران زیاده طلبی را از جانب هیچ کشور و سازمانی نمی‌پذیرد.

وی تاکید کرد: مسئولیت تنش آفرینی در روابط جمهوری اسلامی ایران و آژانس بر عهده بانیان این قطعنامه است و این کشورها باید عواقب این اقدام خود را پذیرا باشند.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان