پنجشنبه، 30 دى 1400 - 5:45

ایران از شناسایی و انهدام یک شبکه اخلال‌گر بازار ارز خبر داد

شماره: 10839
Aa Aa

این شبکه با اغفال برخی افراد و سوء‌استفاده از کارت‌های بازرگانی آنان حدود یک میلیارد یورو ارز حاصل از صادرات را در اختیار گرفته است.

در اطلاعیه وزارت اطلاعات ایران اعلام شد؛
ایران از شناسایی و انهدام یک شبکه اخلال‌گر بازار ارز خبر داد

وزارت اطلاعات ایران در اطلاعیه‌ای از شناسایی و انهدام شبکه اخلال‌گر بازار ارز خبر داد.

به گزارش اسپادانا خبر، در این اطلاعیه آمده است:

با اقدامات اطلاعاتی و عملیاتی سربازان گمنام امام زمان (عج)، شبکه متخلف ارزی که با اغفال برخی افراد و سوء‌استفاده از کارت‌های بازرگانی آنان، حدود یک میلیارد یورو ارز حاصل از صادرات مربوطه را در اختیار گرفته و در موارد غیر‌مجاز مصرف و منجر به اتلاف سرمایه ارزی کشور شده شناسایی و با هماهنگی دستگاه قضایی، اعضای اصلی شبکه و تعدادی از مرتبطین شبکه مذکور در استان خراسان‌رضوی بازداشت شدند. 

همچنین با وجود گستردگی تخلفات و بررسی اسناد توقیفی، تحقیقات تکمیلی ادامه داشته و احتمال افزایش قابل ملاحظه ارقام تخلفات ارزی شبکه را که در کل کشور فعالیت می‌کردند متصور می‌سازد.

وزارت اطلاعات ضمن تقدیر از اهتمام و حمایت‌های دستگاه قضایی، هشدار جدی به متخلفان و سوء‌استفاده‌کنندگان از کارت‌های بازرگانی داده و به تجار شریف و صادر‌کنندگان واقعی توصیه می‌نماید به‌هیچ عنوان از کارت بازرگانی دیگران استفاده نکنند تا ضمن مشارکت در گسترش صادرات کالاهای غیر‌نفتی در شرایط کنونی، متهم به تخلف ارزی نشوند و همچنین در اسرع وقت نسبت به رفع تعهد ارز حاصل از صادرات خود اقدام کنند.

 

منبع| روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت اطلاعات

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان