ایران زیر بار خواسته ای خارج از چارچوب های قانونی نمی رود | اسپادانا خبر
 
 
جمعه، 14 بهمن 1401 - 21:18

ایران زیر بار خواسته ای خارج از چارچوب های قانونی نمی رود

شماره: 11039
Aa Aa

صالحی پس از یک و نیم ساعت مذاکره با گروسی گفته قرار شد آژانس حرفه‌ای و مستقل کار خود را پیش ببرد و ما هم در چارچوب وظایف عمل کنیم.

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران اعلام کرد؛
ایران زیر بار خواسته ای خارج از چارچوب های قانونی نمی رود

علی‌اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی ایران پس از یک و نیم ساعت مذاکره با مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، پشت درهای بسته، در نشستی خبری گفت:

آقای گروسی قبلا به عنوان دستیار مدیر کل بارها به ایران آمده بودند و آشنایی ما مربوط به دوره‌ای است که بنده هم در آژانس بودم. این اولین سفر ایشان در مقام مدیرکلی آژانس به ایران است. 
به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از ایسنا، رئیس سازمان انرژی اتمی اظهار کرد:

فصل نوینی با آمدن ایشان از حیث همکاری ایران و آژانس آغاز می‌شود و همکاری های ما بیش از پیش گسترش می یابد. امیدواریم نتیجه سفر مرضی الطرفین باشد به طوری که دو طرف متقابلا به وظایفشان عمل کنند که در چارچوب مقررات لازم باشد.
وی گفت: صحبت امروز ما سازنده بود و قرار شد آژانس حرفه‌ای و مستقل کار خود را پیش ببرد و ما هم در چارچوب وظایف عمل کنیم.

صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی درباره جزئیات مذاکرات اظهار کرد:

قرار است یک بیانیه صادر شود و طرف ها در تیم های کارشناسی روی آن کار می کنند و در وقت مقتضی اعلام خواهد شد. 
وی تاکید کرد: می توانم بگویم ما رو به جلو حرکت می کنیم و به آینده امیدوارم و قطعا مسائلی که پیش روست به نحو مقتضی حل خواهد شد. البته دشمنان ساکت نمی نشینند ولی باید با تدبیر حرکت کنیم و اقدامات را خنثی کنیم که تا کنون هم مدیریت کردیم.
صالحی خاطرنشان کرد: مجدد از آقای گروسی و تیم همراهشان و مجموعه آژانس تشکر می کنم که با روحیه تفاهم و در چارچوب مقررات توافق نامه ها داریم عمل می کنیم. ایران در این چند سال که پرونده تصنعی برایش در آژانس ایجاد شده زیر بار خواسته ای خارج از چارچوب های قانونی نرفته و نمی رود. ما بر اساس حاکمیت و منافع ملی حرکت می کنیم و الان هم در چارچوب مقررات و تکالیف مذاکره و عمل می کنیم.

برچسب ها: 
نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان