چهارشنبه، 28 مهر 1400 - 4:49

ایران و انصارالله مسئول حمله به تاسیسات نفتی عربستان هستند

شماره: 7605
Aa Aa

در این نامه ریاض ادعا کرده که انصارالله یمن در حمله اخیر به تاسیسات این کشور از هفت هواپیمای بدون سرنشین استفاده کرده است.

در نامه عربستان به شورای امنیت مطرح شد؛
ایران و انصارالله مسئول حمله به تاسیسات نفتی عربستان هستند

رژیم سعودی در نامه ای به شورای امنیت مدعی شد که مسئولیت کامل حمله پهپادی اخیر به تاسیسات نفتی این کشور، بر عهده انصارالله یمن و ایران است.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از شبکه خبری «آر تی عربی» روسیه، «عبدالله المعلمی»، نماینده دائم عربستان سعودی در سازمان ملل متحد در نامه ای به شورای امنیت ادعا کرد که مسئولیت کامل حمله پهپادی اخیر به تاسیسات نفتی این کشور را جنبش انصارالله یمن و ایران بر عهده می گیرند.

در این نامه که شبکه خبری «العربیه» عربستان منتشر کرده، ریاض اذعان کرده که انصارالله یمن در حمله اخیر به تاسیسات این کشور از هفت هواپیمای بدون سرنشین استفاده کردند.

این در حالی است که «ترکی بن عبدالله الشبانه»، وزیر اطلاع رسانی عربستان نیز پس از جلسه هیئت دولت به ریاست ملک «سلمان بن عبدالعزیز»، پادشاه این کشور، در یک بیانیه حاوی ادعاهای تکراری علیه ایران عنوان کرده بود:

شورای وزیران در این جلسه خاطر نشان ساخت که اقدامات خرابکارانه علیه تاسیسات حیاتی از جمله حمله اخیر به دو خط انتقال نفت، تنها عربستان را هدف قرار نداده بلکه امنیت اقتصاد و صادرات انرژی در جهان را هدف قرار داده است؛ شورای وزیران همچنین بر اهمیت مبارزه با همه گروه های عامل چنین اقداماتی از جمله شبه نظامیان حوثی تحت حمایت ایران تاکید کرد.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان