دوشنبه، 29 دى 1399 - 9:47

بازگشت به توافق هسته‌ای سابق با ایران ممنوع است

شماره: 11896
Aa Aa

نتانیاهو گفته به ایران اجازه دست‌یابی به سلاح هسته‌ای را نخواهیم داد. هر کس برای ما خطری ایجاد یا ما را تهدید کند با پاسخ قاطع روبه‌رو خواهد شد.

نخست‌وزیر اسرائیل مطرح کرد؛
بازگشت به توافق هسته‌ای سابق با ایران ممنوع است

نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل در مراسمی به مناسبت بزرگداشت موسس اسرائیل حطاب به بایدن گفت:

ازگشت به توافق هسته‌ای سابق با ایران ممنوع است.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از ایرنا، او گفت:

ما به ایران اجازه دست‌یابی به سلاح هسته‌ای را نخواهیم داد. بازگشت به توافق هسته‌ای سابق نیز ممنوع است. باید سیاست سازش‌ناپذیری را با ایران برای عدم دست‌یابی به سلاح هسته‌ای در پیش بگیریم.

نتانیاهو افزود:

هر کس تلاش کند برای ما خطری ایجاد کند یا ما را به نابودی تهدید کند و یا به هر طریقی به ما حمله کند با پاسخ قاطع ما روبه‌رو خواهد شد. ما به ایران و شاخه‌هایش اجازه نمی‌دهیم که علیه ما اقدام کنند.

نخست‌وزیر اسرائیل مدعی شد:

به لطف ایستادگی قاطع ما در برابر تبدیل شدن ایران به کشوری هسته‌ای و مخالفت با توافق هسته‌ای کشورهای عربی بسیاری رویکردشان را از اساس در برابر اسرائیل تغییر دادند.

وی گفت: فرصت‌هایی نیز وجود دارد. به تحول عظیمی که با توسعه قدرت و اقتصاد و مخالفت با توافق با ایران در منطقه پیرامون خود ایجاد کرده ایم، نگاه کنید. کشورهای عربی مثل امارات و بحرین روابط خود را با اسرائیل عادی کردند. رهبران این کشورها شجاع و پیشگام هستند و معنای صلح را درک می‌کنند.

نتانیاهو افزود: اگر همچنان به تقویت قدرت و روابط خود با کشورهای عربی ادامه دهیم، کشورهای عربی دیگری را خواهیم دید که به دایره صلح می‌پپوندند.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان