برای 8 پرونده اعتراضات ایران حکم نهایی مفسد فی الارض صادر شد | اسپادانا خبر
 
 
يكشنبه، 13 اسفند 1402 - 3:28

برای 8 پرونده اعتراضات ایران حکم نهایی مفسد فی الارض صادر شد

شماره: 10374
Aa Aa

حبیبی گفته صنوف ما باید مطالبه‌گر باشند اما مطالبه‌گری را باید در چهار چوب مقررات و با اخذ مجوز از مراجع قانون در مکان مشخص انجام دهند.

رئیس کل دادگستری اصفهان خبر داد؛
برای 8 پرونده اعتراضات ایران حکم نهایی مفسد فی الارض صادر شد

محمدرضا حبیبی، رئیس کل دادگستری اصفهان در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه گفت:

حبیبی افزود: نظام‌های سلطه سال‌های زیادی است که با شعاردفاع از حقوق بشر سعی دارند اراده مردم را تضعیف کنند و همه دنیا را بر علیه ما بشورانند اما نمایان شدن چهره‌ واقعی استکبار و تبیین حقوق بشر آمریکایی فاجعه ترور شهدای هفت تیر، شهادت رئیس‌جمهور و نخست‌وزیر وقت، شهادت ائمه‌ی جمعه، تحمیل جنگ، سقوط هواپیما پتکی بر سر نظام استکبار بود. امروزه شاهد آن هستیم که نظام‌ها مستکبری که به دروغ شعار حمایت از حقوق بشر سر می دهند در داخل کشورهاخودشان نقابشان کنار رفته است و نه تنها در دنیا که مردم خودشان هم چهره واقعیشان را دیده اند به طوری که می بینم در داخل شهرهای آمریکا نیروهای نظامی از جمله پلیس در مقابل مردم بی‌دفاع و بی‌سلاح مورد حملات وحشیانه‌ قرار می دهد آن هم به دلیل اعتراض به حقوق اولیه اتباع خود و خواست مردم شان مبنی بر اینکه بین ما را به خاطر رنگ پوست تبعیض قائل نشوید، دولت‌های غربی با گرفتن جان آن‌ها پاسخگوی مردم شان هستند.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از فارس، رئیس کل دادگستری استان اصفهان با اشاره فراوانی بعضی از پروندهای کیفی متذکر شد:

درعنوان اول پرونده کیفری عناوینی همچون مثل ضرب و جرح عمدی، توهین، تهدید و یا صدمات ناشی از رانندگی وجود دارد که این آمار نشان می‌دهد ما در امر تربیت و پروش در همه مقاطع غافل بوده‌ایم. باید بیش از آن در امر تربیت و پرورش دانش‌آموزان و فرزندان تلاش شود چرا که نتیجه این غفلت وجود آسیب‌های اجتماعی متعدد و همچنین آمار بالای پرونده های کیفری ناشی از عناوین ذکر شده است. ثمره غفلت در امر پرورش در پرونده‌های حقوقی هم مشاهده می‌شود و این بی‌توجهی سبب افزایش پرونده‌های مربوط به طلاق و خانواده شده و از سوی دیگر دشمن با سواستفاده از این غفلتی که متولیان فرهنگی، مسؤولان آموزشی و خانواده‌ها مسبب آن هستند، هم در فضای مجازی و هم در فضای حقیقی افراد را از فرهنگ ناب ایرانی اسلامی دور به به سمت فرهنگ غربی سوق داده است.

حبیبی متذکر شد: دشمنان امروز به دنبال شعله‌ور کردن آتش فتنه هستند. آنها امیدشان به اختلاف داخلی است و مسؤولان و آحاد مردم بدانند امروز زمان شعله ور کردن اختلافات جزیی و حزبی نیست و همه باید متحد پشت مقام معظم رهبری در جهت افزایش ماندگاری نظام جمهوری اسلامی بیاستند چرا که دشمن همه گروهک‌های بیرونی همچون سلطنت طلب و مجاهدین و... در این خصوص متحد کرده و از آنان درخواست اتحاد علیه ایران و برنامه ریزی و کار جهت ایجاد اغتشاش در داخل کشور را دارد.

رئیس کل دادگستری استان اصفهان اذعان داشت: صنوف ما در قسمت‌های مختلف باید مطالبه‌گر باشند و خواسته‌های خود را به گوش مسؤولان مربوطه برسانند اما مطالبه‌گری را باید در چهار چوب مقررات و با اخذ مجوز از مراجع قانون در مکان مشخص انجام دهند چرا که در غیر این صورت اداره مطالبه‌گری و احقاق حق از دست شما خارج خواهد شد همانند اتفاقی که در آبان ماه سال گذشته اتفاق افتاد.

وی تاکید داشت: دست نشانده‌های منافین بدانند اگر خلافی صورت بگیرد، همانند آن چه که در سال 88، 96 و آبان سال گذشته افتاد، یقینا قاطعانه با دست نشانده ها و آشوب‌گران برخورد خواهیم کرد به گونه‌ای که امروز 8 پرونده مربوط به اتفاقات ذکر شده نهایی و حکم مفسد فی الارض برای آن‌ها ثابت شده است.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان