برجام معنای واقعی ندارد | اسپادانا خبر
 
 
يكشنبه، 31 تير 1403 - 10:57

برجام معنای واقعی ندارد

شماره: 25704
Aa Aa

برجام اکنون فقط یک توافق روی کاغذ است که هیچ کس به آن پایبند نیست؛ ایران باید به منظور دستیابی به توافق جدید اجازه دهد که بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به تاسیساتش دسترسی داشته باشند.

رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی؛
برجام معنای واقعی ندارد

رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به‌رغم تصویب قطعنامه علیه ایران در نشست اخیر شورای حکام آژانس مدعی شد که این نهاد سیاست ضد ایرانی را دنبال نمی‌کند و درخواست برای همکاری تهران را تکرار کرد.

به گزارش اسپادانا خبر، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در مصاحبه با رسانه روسی ایزوستیا گفت که برجام در حال حاضر معنای واقعی ندارد زیرا در واقعیت کسی آن را دنبال نمی‌کند. 

گروسی گفت:

«معتقدم باید به دیپلماسی بازگردیم. برجام را داشتیم اما اکنون فقط یک توافق روی کاغذ است که هیچ کس به آن پایبند نیست. تلاش‌هایی اینجا در وین برای احیای آن (برجام) بوده اما متاسفانه با وجود نزدیک شدن به موفقیت، به دلایلی که برای من روشن نیست زیرا مستقیم در این روند نبودم به جایی نرسیدند. جای تعجب نیست که آمریکا و ایران یکدیگر را به خاطر این شکست مقصر می‌دانند». 

مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گفت که ایران باید به منظور دستیابی به توافق جدید اجازه دهد که بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به تاسیساتش دسترسی داشته باشند.

برچسب ها: 
نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان