برخی تصور می‌کنند همه مسئولان چپاولگر هستند | اسپادانا خبر
 
 
چهارشنبه، 12 بهمن 1401 - 10:47

برخی تصور می‌کنند همه مسئولان چپاولگر هستند

شماره: 20373
Aa Aa

برخی دختران را مأمور کرده بودند که مثلاً به جوانی پیشنهاد دهند فلان اقدام ضد امنیتی را انجام دهد تا بتواند در کنار آنها چند شب باشند.

شعارنویسی سه میلیون و شعار شبانه دو میلیون تومان؛
برخی تصور می‌کنند همه مسئولان چپاولگر هستند

سید مجید میراحمدی، معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور جمهوری اسلامی ایران در گفت‌وگو با صدا و سیما اظهار داشت:

بر اساس آخرین گزارش‌های اطلاعاتی،در اتاق فرماندهی و جنگ عملیات ترکیبی و محلی که این اغتشاشات را فرماندهی می‌کند اعلام شده شکست خود را از ملت ایران پذیرفتند.

به گزارش اسپادانا خبر، او ادامه داد:

آنها عامل شکست را همراهی نکردن مردم می‌دانند و این با حضور پی در پی جمعیت کثیر مردم در راهپیمایی‌ها و تشییع جنازه شهدا اتفاق افتاد. در جریان این گزارش‌ها دشمن به موضوع ۱۳ آبان اشاره می‌کند که در ایران یکی از راهپیمایی‌های استثنایی به شمار می‌رفت و موضوع تمام‌کننده هم جشن پیروزی تیم ملی فوتبال ایران در برابر ولز در جریان جام جهانی قطر بود که مردم به صحنه آمدند و شادمانی کردند. دشمن پذیرفت در این جنگ ترکیبی با همه اقداماتش شکست خورده است.
 
وی گفت که درصد افراد بی‌کاری که در این اغتشاشات شرکت کردند و دستگیر شده‌اند حدود ۴ تا ۵ درصد است بنابراین چنین نیست که تصور کنیم منشأ اصلی این اتفاقات، اقتصادی است. این موضوع هست اما علت اصلی آن نیست با این حال از مسائلی به شمار می‌رود که از آن بهره‌برداری می‌شود. اعتراض به بی‌عدالتی‌هاست البته اعتراض‌هایی به برخی مسائلی که در ذهن اقشار به ویژه جوانان هم وجود دارد هست در حالی که واقعیت آن چیزی نیست که در ذهن آنهاست. وقتی با برخی از این جوانان صحبت می‌کنید می‌بینید آنچه را که دشمنان در فضای مجازی القا کرده‌اند تصور می‌کنند مثل اینکه مسئولان کشور همه به فکر جیب‌شان هستند یا به فکر مردم نیستند و چپاولگر هستند یا اینکه پرونده چند هزار میلیاردی مطرح می‌شود این در حالی است که وقتی وارد پرونده و محتوایش می‌شویم از زمین تا آسمان با واقعیت فاصله دارد و جامعه از آن تأثیر گرفته است.
 
او گفت:

در این اغتشاشات بدون هیچ محدودیتی هزینه‌هایی می‌شد. در اعترافات بود که دشمنان قیمت می‌دادند مثلاً شعارنویسی سه میلیون تومان یا شعار شبانه دو میلیون تومان. حمله به مأمور ۵۰ میلیون تومان یا کشتن مأمور برای افراد شرایط پناهندگی یا فرصت خدمات قابل توجهی را در خارج از کشور فراهم می‌کرد. مشوق‌ها و مسائل پیشنهادی داده می‌شود تا افراد را تهییج و تحریک کنند. برخی دختران را مأمور کرده بودند که مثلاً به جوانی پیشنهاد دهند فلان اقدام ضد امنیتی را انجام دهد تا بتواند در کنار آنها چند شب باشند. موضوعی کثیف و غیر اخلاقی که حتی هیچ ابایی از آن نداشتند. در جای دیگری آغوش رایگان را مطرح کنند. اینها غیرقابل کتمان است و اتفاق افتاده و در حد وقیح‌تری به برخی جوانان پیشنهاد دادند.
 

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان