يكشنبه، 19 ارديبهشت 1400 - 23:41

برخی سخن رهبر انقلاب را با انجام مذاکره نقض می‌کنند

شماره: 13141
Aa Aa

علم الهدی با اشاره به آغاز موج چهارم بیماری کرونا در ایران گفته وضعیتی که اکنون دچار آن هستیم یا نتیجه عملی عامدانه و یا مدیریتی جاهلانه است.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی؛
برخی سخن رهبر انقلاب را با انجام مذاکره نقض می‌کنند

سید احمد علم الهدی، امام جمعه مشهد در خطبه های نماز جمعه این شهرستان در خصوص چرایی برگزاری نماز جمعه در مشهد، علیرغم شرایط قرمز کرونا گفت:

در شهر مقدس مشهد با توجه به امکانات فراهم آمده از سوی آستان قدس رضوی و وسعت صحن پیامبر اکرم (ص) امکان برگزاری این فریضه الهی با رعایت همه پروتکل های بهداشتی مهیا است و برپا داشتن نماز جمعه با این شرایط با مشکلی مواجه نیست، که یقینا اگر محیط بسته و محدود بود، امکان برگزاری نماز جمعه در این شهر نیز وجود نداشت. بنا بر این انعقاد نماز جمعه مستوجب شیوع این بیماری منحوس نیست و نمازگزاران نیز موظف به رعایت تمام و کمال پروتکل های بهداشتی و فاصله اجتماعی هستند.

امام جمعه مشهد با اشاره به آغاز موج چهارم بیماری کرونا در کشور گفت:

وضعیتی که اکنون دچار آن هستیم یا نتیجه عملی عامدانه و یا بی تدبیری و مدیریتی جاهلانه است. یک نظریه این است که این کار را عامدانه انجام دادند. معلوم بود هنگامی که همه شهرهای ترکیه در وضعیت قرمز قرار داشت و وزیر بهداشت اعلام خطر کرده بود که پروازهای ترکیه را لغو کنید اما این کار را نکردند تا در آستانه انتخابات شور و نشاط و شادابی و هیجان مردم را بگیرند و میزان مشارکت حداکثری مردم را کاهش دهند البته ما شرعا نمی توانیم کسی را متهم کنیم. نگاه خوش‌بینانه این است که این اوضاع و احوال نتیجه مدیریتی جاهلانه است. همه از اوضاع و احوال کرونایی ترکیه اطلاع داشتند با این حال پروازها به این کشور را آزاد گذاشتند و اگر عمدی در کار نبوده باشد می توان این وضعیت را نتیجه مدیریت جاهلانه دانست.

علم الهدی گفت:

باید تدبیری اتخاذ کنیم که با رعایت حداکثری پروتکل های بهداشتی، مراسم های مذهبی را نیز اجرا کنیم. عده ای این شرایط را فراهم آورده و همه چیز را تعطیل کردند تا دودش به چشم ماه رمضان و مراسم مذهبی مردم برود.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی اظهار کرد:
متأسفانه برخی مسئولان در کشور هرچه می‌گویند نتیجه عکس می‌دهد به طور مثال، برخی مسئولان گفتند کرونا تمام شده اما تمام نشد. گفتند در بورس سرمایه‌گذاری کنید اما مردم با سرمایه‌گذاری در بورس هستی خود را از دست دادند. گفتند در این سه چهار ماه گرانی نداریم اما اکنون گرانی روزافزون شده است. مقام معظم رهبری فرمودند ما با آمریکا مذاکره نداریم مگر اینکه تحریم‌ها لغو و راستی آزمایی شود اما مسئولان مربوطه این سخن رهبری را با انجام برخی اقدامات نقض می‌کنند.
نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان