بزرگترین خرابکاری در صنایع موشکی وزارت دفاع خنثی شد | اسپادانا خبر
 
 
چهارشنبه، 30 خرداد 1403 - 23:08

بزرگترین خرابکاری در صنایع موشکی وزارت دفاع خنثی شد

شماره: 23331
Aa Aa

یک شبکه با هدایت موساد قصد داشته با فروش قطعه تجهیز شده موشک‌های تولیدی را به ابزار انفجاری برای ضربه به خطوط صنعتی و کارکنان تبدیل کند.

سازمان حفاظت اطلاعات وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح؛
بزرگترین خرابکاری در صنایع موشکی وزارت دفاع خنثی شد

یکی از پیچیده‌ترین طرح‌های اطلاعاتی و امنیتی در طول سال‌های اخیر برنامه خرابکاری صنعتی سرویس جاسوسی رژیم صهیونیستی (موساد) در صنایع موشکی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح توسط سازمان حفاظت اطلاعات این نهاد خنثی شد.

به گزارش اسپادانا خبر، یک مقام مسئول در سازمان حفاظت اطلاعات وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با اعلام این خبر به «نورنیوز» گفته است:

با توجه به تاثیرگذاری راهبردی قدرت موشکی جمهوری اسلامی ایران در ایجاد بازدارندگی در برابر تهدیدات دشمنان قسم خورده ملت ایران، صنایع موشکی همواره از اهداف سرویس‌های جاسوسی در زمینه خرابکاری صنعتی بوده است.

او با اشاره به خودکفایی کشور در زمینه طراحی و تولید انواع سامانه ها و موشک های مورد نیاز در بردهای مختلف طی سال های اخیر پروژه های چند لایه اطلاعاتی و امنیتی با پوشش خرید قطعات برای فریب سرویس‌های حریف طراحی و اجرا شده است.

این مقام مسئول امنیتی افزود:

صنایع موشکی وزارت دفاع علاوه بر تولید قدرت نظامی و دفاعی قابل ملاحظه برای کشور، بستر مناسبی برای به دام انداختن شبکه های پیچیده جاسوسی و نفوذ و وارد کردن ضربات اساسی به ظرفیت های اطلاعاتی سرویس‌های حریف نیز بوده است. با عنایت حضرت ولی عصر(عج) طی ماه‌های گذشته شبکه ای کاملا حرفه ای و کار آزموده که قصد داشت با همکاری برخی عوامل نفوذی قطعات معیوب و تجهیز شده را برای به‌کارگیری در تولید موشک‌های پیشرفته در صنایع موشکی وزارت دفاع به چرخه تولید وارد کند در تور اطلاعاتی سربازان گمنام امام زمان(ع) در سازمان حفاظت اطلاعات وزارت دفاع گرفتار و متلاشی شد. این شبکه با هدایت مستقیم سازمان موساد قصد داشت با فروش قطعه تجهیز شده، موشک‌های تولید شده را به ابزاری انفجاری برای ضربه زدن به خطوط صنعتی و کارکنان شاغل در این حوزه تبدیل کند.

او گفت که علی رغم برنامه ی بسیار پیچیده دشمن صهیونیستی با عنایت پروردگار و تلاش بی وقفه سربازان گمنام امام زمان (عج) در سازمان حفاظت اطلاعات وزارت دفاع این اقدام دشمن صهیونیستی از همان ابتدا تحت رصد اطلاعاتی و عملیاتی قرار گرفت و با دستگیری عوامل آن به طور کامل خنثی گردید. با اجرای این پروژه کاملا موفق کلیه مسیرها و فعالیت های موساد برای تامین و انتقال قطعه مورد نظر آنان به همراه افسران خارجی و عوامل داخلی آنان شناسایی و در چتر اطلاعاتی قرار گرفتند.

او با اشاره به پیچیدگی و ابعاد فنی این پروژه اظهار داشت:

دشمن صهیونیستی تا چندی قبل کاملا مطمئن بود که طرح خرابکاری صنعتی و انتقال قطعات معیوب به صنایع موشکی وزارت دفاع با موفقیت اجرا شده لیکن پس از وارد شدن ضربه اخیر به شبکه خرابکاری فوق از عمق شکستی که در جریان این عملیات متحمل شده همچنان در شوک است.

 فرحی، جانشین وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران نیز گفت:

اگر این خرابکاری کشف نمیشد و این قطعات به کاربرده میشد تمامی موشک ها از حیّض انتفاع خارج میشد. با اجرای این پروژه کاملا موفق کلیه مسیرها و فعالیت‌های موساد برای تامین و انتقال قطعه مورد نظر آنان به همراه افسران خارجی و عوامل داخلی آنان شناسایی و در چتر اطلاعاتی قرار گرفتند.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان