بسیاری از جوانان درباره ولایت فقیه بی اعتنا هستند | اسپادانا خبر
 
 
شنبه، 29 ارديبهشت 1403 - 18:27

بسیاری از جوانان درباره ولایت فقیه بی اعتنا هستند

شماره: 22419
Aa Aa

مردم نه برای آب و نان که برای ولایت فقیه قیام کردند و ولایت کارش تضمین آزادی ملت است| حوزه نباید آموزش و پرورش را به حال خودش واگذار کند.

بعید نیست به برکت انقلاب اسلامی امام زمان ظهور کند؛
بسیاری از جوانان درباره ولایت فقیه بی اعتنا هستند

علیرضا پناهیان، استاد حوزه علمیه در سخنرانی مراسم سالگرد ۱۵ خرداد در حرم حضرت معصومه(س) با بیان اینکه امام خمینی(ره) فرمودند بین ۱۵ خرداد تا پیروزی انقلاب به اندازه صدها سال پیشرفت حاصل شد و بعید نیست به برکت انقلاب اسلامی هم ظهور امام زمان(عج) رخ دهد گفت:

حقیقت ۱۵ خرداد یا مرگ یا خمینی بود؛ مردمی که برای آب و نان یا نفت و نام قیام نکردند بلکه برای حضرت امام و ولایت فقیه قیام کردند. ۱۵ خرداد مخلصانه ترین قیام برای اسلام بود و هیچ هدفی جز ولی فقیه نداشت و اثر خود را باقی گذاشت.

وی گفت:

ولایت کارش تضمین آزادی ملت است و می گوید همه بدبختی شرقی ها و ما این است که خودمان را گم کرده ایم و به جای ما یک موجود غربی نشسته است ولی فقیه می گوید ما باید خودمان را پیدا کنیم و بردگی غرب را از بین ببریم.

پناهیان با بیان اینکه متأسفانه در زمینه شناساندن ولایت فقیه کوتاهی شده است افزود:

حوزه نباید آموزش و پرورش را به حال خودش واگذار کند. جوانان این مملکت باید بدانند که چرا ولایت فقیه می تواند استقلال کشور را تضمین کند، جوان باید بداند که کارکرد مهم ولایت فقیه تأمین استقلال و آزادی یک ملت است و تا وقتی خودمان را پیدا نکنیم استقلال و آزادی تأمین نمی شود.

وی با بیان اینکه جوانی که مشغول بی بندوباری و هرزگی باشد قدرت تفکر و استقلال خود را از دست می دهد گفت:

اینکه ولی فقیه می گوید بی حجابی حرام سیاسی است به این خاطر است که استقلال جوانان را تضمین و فکر بالنده جوانان را برای اداره کشور حفظ کند.

استاد حوزه علمیه گفت که هیچ عاملی مانند ولایت فقیه سعادت دنیایی و مادی ما را تضمین نمی کند.

او با بیان این که بسیاری از جوان ها درباره ولایت فقیه دچار سوء تفاهم و بی اعتنایی هستند گفت:

پذیرش ولایت فقیه از اصول شیعه نیست بلکه از اصول عقلانیت و تداوم حیات اجتماعی بشر است.

این استاد حوزه علمیه با بیان اینکه نصرت امام زمان(عج) منوط به حضور ایشان نیست و ولی فقیه این راه را برای ما باز کرده است گفت:

اگر ما به یاری ولی فقیه بشتابیم آنگاه نفَس قدسی امام هم تأثیر خود را خواهد گذاشت و کاروان سعادت به اندازه قدرت مردم پیش نخواهد رفت بلکه به اندازه برکت و نورانیت امام و حضور ولی‌الله الاعظم پیش می رود و نصرت خدا به آن اضافه می شود.

 

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان