دوشنبه، 11 مهر 1401 - 15:04

بلوف نمی‌زنم؛ از تمامی ابزار در دسترس استفاده می‌کنیم

شماره: 19562
Aa Aa

فرمان بسیج نسبی نیروها در روسیه امضا شده است| آنها که تلاش می‌کنند تا از تهدید اتمی علیه روسیه استفاده کنند خواهند دید که ورق بر می‌گردد.

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه؛
بلوف نمی‌زنم؛ از تمامی ابزار در دسترس استفاده می‌کنیم

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه در سخنرانی "بزرگ" خود با محوریت الحاق اراضی اوکراین به خاک این کشور از بسیج نسبی نیروها در روسیه خبر داده است.

به گزارش اسپادانا خبر وبه نقل از ایسنا، ولادیمیر پوتین گفت:

سخنرانی من خطاب به روس‌ها، مردمان دونتسک و لوهانسک، سکنه خرسون و مناطق زاپوریژیا و دیگر مناطق آزاد شده است.

ولادیمیر پوتین گفت که صحبت‌هایش در مورد سیاست‌های خصمانه نخبگان غربی است که تلاش‌ دارند تا سلطه خودشان را حفظ کنند:

هدف غرب نابودی روسیه است. آنها علنا می‌گویند که فروپاشی شوروی را مدیریت کردند و اکنون وقت روسیه رسیده است. کی‌یف آشکارا طرح‌های حل مناقشه در دونباس را کنار گذاشت و ادعای دستیابی به سلاح هسته‌ای را اعلام کرد و گفت حمله به کریمه ممکن است رخ دهد. اهداف اصلی عملیات ویژه روسیه همانطور باقی مانده؛ لوهانسک به طور کامل آزاد شد و قسمتی از دونتسک هم آزاد شده است.

پوتین به دولتش و وزارت دفاع روسیه دستور داد تا وضعیت حقوقی داوطلبان و نیروهای شبه‌نظامی دونباس را در سریع‌ترین زمان ممکن روشن کند.

او گفت که کی‌یف بعد از آغاز عملیات نظامی روسیه واکنش مثبتی به پیشنهادهای روسیه نشان داد اما غرب، اوکراین را موظف کرد تا مذاکرات را رها کند:

سیاست ارعاب و وحشت رژیم کی‌یف هر روز وحشیانه‌تر می‌شود. روسیه برای تضمین امنیت در جریان همه‌پرسی در دونباس و سایر مناطق هر کاری انجام خواهد داد.

رئیس‌جمهوری روسیه با مجموعه‌ای از اتهامات علیه کشورهای غربی گفت که سال‌ها "نفرت کامل" علیه روسیه وجود داشته است.

او غرب را به آغاز جنگ علیه روسیه در اوکراین در سال ۲۰۱۴ متهم کرد و گفت:

عملیات نظامی "پیشگیرانه" تنها گزینه ممکن بود زیرا غرب از به دست آمدن راه‌حل مسالمت‌آمیز برای "مشکل دونباس" و ادعای حق استفاده از سلاح‌های هسته‌ای خودداری کرد.

پوتین گفت:

مردم دونباس در "گروگان" کی‌یف هستند.

او مردمی را که در کنار ارتش روسیه می‌جنگند به عنوان "میهن‌پرست واقعی" توصیف کرد:

داوطلبانی که در کنار ارتش حرفه‌ای روسیه می‌جنگند باید از همان پرداخت‌ها و تضمین‌های اجتماعی برخوردار شوند.

رئیس‌جمهوری روسیه گفت که ارتش اوکراین توسط ناتو آموزش دیده و در واقع از سوی فرماندهان خارجی هدایت می‌شود. سیاست‌های "ترور و ارعاب" علیه روسیه تشدید شده است.

او گفت:

روسیه هرکاری از دست بربیاید برای تضمین شرایط ایمن برگزاری رفراندوم‌ها انجام می‌دهد تا مردم بتوانند خواسته خود را بگویند. ارتش ما به عنوان خط مقدم نظامی بیش از ۱۰۰۰ کیلومتر در مقابل کل عملیات نظامی غرب عمل می‌کند. ما برای دفاع از سرزمین خود از بسیج نسبی حمایت می‌کنیم. تاکیدم بر بسیج نسبی است چون فقط برای کسانی است که نیروی ذخیره هستند و به خدمت فراخوانده می‌شوند. این حکم امضا شده است.

پوتین گفت،

روسیه از برگزاری رفراندوم‌های اعلام شده در لوهانسک، دونتسک، خرسون و زاپوریژیا به منظور پیوستن به فدراسیون روسیه حمایت می‌کند.

او غرب را به آغاز جنگ علیه روسیه در اوکراین در ۲۰۱۴ متهم کرد:

غرب در سیاستگذاری ضد روس خود از تمامی خطوط عبور کرده است. غرب به دنبال نابودی روسیه است و از تهدید اتمی استفاده می‌کند.

رئیس‌جمهوری روسیه ادامه داد:

از تمامی ابزار در دسترسی استفاده می‌کنیم و آنهایی که تلاش می‌کنند تا از تهدید اتمی علیه روسیه استفاده کنند خواهند دید که ورق بر می‌گردد. من بلوف نمی‌زنم.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان