يكشنبه، 4 آبان 1399 - 0:42

به هیچ قیمت نمی‌توان جلوی برگزاری مراسم عاشورا را گرفت

شماره: 10767
Aa Aa

مکارم شیرازی، مرجع تقلید شیعیان می گوید اصولی داریم که به‌هیچ‌وجه نمی‌توانیم آنها را رها کنیم و از جمله آنها مسئله عزاداری محرم و صفر است.

در دیدار رییس سازمان تبلیغات اسلامی ایران؛
به هیچ قیمت نمی‌توان جلوی برگزاری مراسم عاشورا را گرفت

مکارم شیرازی از مرجع تقلید شیعیان در دیدار رییس سازمان تبلیغات اسلامی ایران اظهار داشت:

به هیچ قیمت نمی‌توان جلوی برگزاری مراسم عاشورا را گرفت. در زمان رضاخان با عاشورا چه کردند اما همه دیدند که کاری از پیش نبردند.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از تسنیم، وی با تأکید بر اینکه "شکی نیست که اصولی داریم که به‌هیچ‌وجه نمی‌توانیم آنها را رها کنیم و از جمله آنها مسئله عزاداری محرم و صفر است" افزود: اگر این امور را رها کنیم اسباب دردسر است، اگر بخواهیم عمل کنیم باید به‌شکلی باشد که هم پروتکل‌های بهداشتی رعایت شود و هم از جنبه‌های معنوی و مذهبی غافل نشویم همان گونه که در مورد نماز جمعه هم این دستور داده شده است.

وی گفت:

اگر ضابطه و معیاری در این خصوص نداشته باشیم، مشکلاتی پیش خواهد آمد بنابراین قطعاً باید متولیان امر در این خصوص توجه کافی و لازم را داشته باشند تا هم دغدغه‌های مذهبی و دینی مردم مورد توجه قرار گیرد و هم پروتکل‌های بهداشتی و سلامت آنان حفظ شود.

استاد سطوح عالی حوزه علمیه با اشاره به مشکلات جامعه گفت:

همان گونه که مشکلات فرهنگی را بیان می‌کنیم به مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم هم می‌پردازیم. در این خصوص بیانیه‌ای صادر کردیم تا مردم بدانند مراجع هم نسبت به گرانی‌ها انتقاد می‌کنند و تذکرات لازم را می‌دهند.

مکارم شیرازی خاطرنشان کرد: در شرایط حساس و خطیری که بسیاری از بیماران و مبتلایان کرونایی فراری بودند، ورود روحانیت و طلاب به این عرصه و کمک به بیماران و حتی غسل و کفن و دفن فوتی‌های کرونا تأثیر بسیار زیادی در جامعه گذاشت و این خود از بهترین نوع تبلیغات تأثیرگذار است.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان