تاکید آیت الله سیستانی بر سیاست توازن و اعتدال در خاور میانه | اسپادانا خبر
 
 
دوشنبه، 4 تير 1403 - 6:20

تاکید آیت الله سیستانی بر سیاست توازن و اعتدال در خاور میانه

شماره: 7072
Aa Aa

آیت الله سیستانی از تقویت روابط عراق با همسایگان بر اساس منافع، احترام به حاکمیت و عدم دخالت در امور داخلی کشورها استقبال کرده است.

در دیدار با حسن روحانی، رئیس جمهور ایران؛
تاکید آیت الله سیستانی بر سیاست توازن و اعتدال در خاور میانه

پایگاه اینترنتی آیت‌الله سیستانی بخش‌هایی از صحبت‌های این مرجع بزرگ شیعه با رئیس جمهور کشورمان را در دیدار امروز دو طرف منتشر کرد.

به گزارش اسپادانا خبر، سایت رسمی آیت‌الله سیستانی در این باره آورده است:

آیت‌الله سیستانی با دکتر روحانی، رئیس محترم جمهوری اسلامی ایران و هیأت همراه وی دیدار کرد و رئیس جمهور ایران بخشی از نتایج مذاکراتش با مقامات عراقی و توافقاتی که در زمینه گسترش روابط دوستانه و حسن همجواری بین دو کشور محقق شد را به اطلاع وی رساند.

آیت الله سیستانی تاکید کرد که از هر گامی برای گسترش و تقویت روابط عراق با همسایگانش بر اساس منافع دو کشور و احترام به حاکمیت و عدم دخالت در امور داخلی یکدیگر استقبال می‌کند.

آیت الله سیستانی در این دیدار همچنین به جنگ سرنوشت‌سازی که ملت عراق برای شکست داعش وارد آن شده‌اند اشاره کرد و از "جانفشانی‌های بزرگی" که عراقی‌ها در راه پیروزی بر این گروه تروریستی و بیرون راندنش از کل منطقه داشتند و از نقش "دوستان عراق" در تحقق این امر قدردانی کرد.

آیت الله سیستانی همچنین مبارزه با فساد و بهبود خدمات عمومی و انحصار سلاح در دست حکومت و سازمان‌های امنیتی را چالش امروز عراق خواند و ابراز امیدواری کرد که دولت عراق در این زمینه‌ها موفق باشد.

وی همچنین بر ضرورت در پیش گرفتن سیاست‌های منطقه‌ای و بین‌المللی براساس توازن و اعتدال و دور نگه‌داشتن ملت‌های منطقه از خسارت و دردهای بیشتر تاکید کرد.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان