تهران را برای زنان آماده کردم | اسپادانا خبر
 
 
يكشنبه، 31 تير 1403 - 11:01

تهران را برای زنان آماده کردم

شماره: 25723
Aa Aa

آسایش و آرامش را برای زنان فراهم می‌کنیم| خانواده و زن در خانواده مهمترین عنصر و سلول جامعه است؛ ما هرچه از جامعه توقع داریم اول از خانواده با محوریت زن است و این اساس کار ماست| زنان ما در عرصه‌های مدیریتی هیچ فرقی با مردان ما ندارند

محمدباقر قالیباف نامزد انتخابات ریاست جمهوری؛
تهران را برای زنان آماده کردم

محمدباقر قالیباف نامزد انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری در همایش «زنان، پیشران پیشرفت ایران» گفت:

«زنان پایه‌های اصلی تحول در کشور هستند».

به گزارش اسپادانا خبر، او اظهار کرد:

با همه زمان و دختران ایرانی عهد می‌بندم که خانواده و زن در خانواده مهمترین عنصر و سلول جامعه است به این معنا که ما هرچه از جامعه توقع داریم، اول از خانواده با محوریت زن است و این اساس کار ماست. زن به عنوان یک مادر مهمترین عنصر فرهنگی در جامعه ماست. در حقیقت فرهنگ زنانه‌ترین عنصر در جامعه است و از اینجاست که ما زنان را پیشران اصلی پیشرفت می‌دانیم و در همه مسائل این زنان هستند که مبدا هستند و در سابقه مدیریت من توجه و باور به زنان دیده می‌شود. معتقدم اگر مادران ما آرامش و آسایش داشته باشد جامعه ما آرامش و آسایش دارد.

او گفت:

بر این باورم که زنان ما در عرصه‌های مدیریتی هیچ فرقی با مردان ما ندارند و نباید در  آن جا ناعدالتی و تبعیض و همچنین محدودیت وجود داشته باشد. همچنین معتقدم در جاهایی باید برای زنان تبعیض باشد و آنجایی است که لازم است زمان ما از حمله زنان سرپرست خانوار از هر جهت برای حل مشکلات‌شان در مسائل اقتصادی در اولویت باشند و این عین عدالت است و من در دوران حضور در شهرداری تهران به این موضوع توجه کردم.

قالیباف با تاکید بر این‌که «باید از زنان حمایت و به آن‌ها توجه شود» گفت:

معتقدم که تربیت نسل آینده در خانه و حتما با خانه‌داری زنان محقق می‌شود و این یک بخش از رسالت زمان ماست و از طرف دیگر معتقدیم که تقویت جامعه با صرفاً خانه نشینی زن محقق نخواهد شد چراکه زنان پیشران پیشرفت ایران عزیز ما هستند. ما با همین نگاه شهر تهران را که شهری مردانه بود و محیط شهر و همچنین فرصت‌های شهری برای زنان و دختران ما فراهم نبود،به شهری تبدیل کردیم که در آن محیط شهر را برای زنان آماده باشد و این موضوع را در سطح ملی حتما دنبال خواهم کرد.

وی ادامه داد:

در حوزه آسیب‌های و ظلمی که ممکن است به زنان در محیط خانواده و محیط‌های دیگر شود، حتماً در مجلس به لایحه پیشگیری از آسیب‌دیدگی زنان و ارتقای امنیت آنان در برابر سوء رفتار رسیدگی می‌کنیم و در دولت چهاردهم مورد توجه قرار خواهد گرفت. امروز یکی از مشکلات و سختی های ما در حوزه معیشت و سلامت است که خانواده ها بخاطر تورم و کاهش رشد اقتصادی کشور به ۰.۷ و افزایش رشد نقدینگی به ۲۶ برابر و همچنین کرونا در دهه ۹۰ تحت فشار هستند و بیشترین فشار به سبد خانوار وارد شد. در آن زمان زنان بیشترین مسئولیت‌های را بر عهده داشتند؛ آن‌ها علاوه بر مسئولیت‌های خود، معلم بودند باید اقتصاد خانواده را هم مدیریت می‌کردند.

قالیباف همچنین اشاره به فاصله میان تورم و افزایش حقوق، تاکید کرد:

ظرفیت‌هایی داریم که تا پیش از تحقق رشد اقتصادی در حال اتلاف و هدررفت هستند؛ من با شناخت دقیق ظرفیت‌ها قول می‌دهم و دولت چهاردهم را ضامن این می‌دانم که تا زمانی که تورم کاهش پیدا نکرده و به اندازه افزایش حقوق نیامده، فاصله ایجاد شده را هم با کمک نقدینگی و هم با کالای اساسی برای جامعه جبران می‌کنم. امروز دغدغه خانواده ما این است که یک خانواده برای ازدواج حداقل نیاز جدی به ۵ الی ۶ قلم از وسایل دارد که من ۱۲ قلم را در نظر دارم که باید در کنار اقلام اساسی مربوط به حوزه تغذیه که بیش از حدود ۲ هزار و ۱۰۰ کیلو کالری تامین شود؛ این کالاهای اساس را هم به‌گونه‌ای در کنار کالاهای تغذیه‌ای بگذارم که گرانی روی آنها اثر نگذارد و این کار را تا زمانی که افزایش حقوق یا میزان تورم یکی نباشد ادامه خواهم داد. مطمئن باشید این آسایش و آرامش را برای زنان فراهم می‌کنیم تا بتوانید نقش خود را در پیشرفت کشور ایفا کنند.

برچسب ها: 
نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان