پنجشنبه، 20 مرداد 1401 - 13:25

توافق پایدار مستلزم لغو تحریم‌ها است

شماره: 18499
Aa Aa

توافق پایدار مستلزم کنارگذاشتن بی قید و شرط ادعاهای بی‌اساس و پایه است. تلاش ها باید بر لغو کامل تحریم‌ها با ضمانت‌های لازم پیگیری شود.

رئیس‌جمهور ایران در پاسخ به تماس تلفنی امیر قطر؛
توافق پایدار مستلزم لغو تحریم‌ها است

رئیس‌جمهور ایران در پاسخ به تماس تلفنی امیر قطر بر مواضع روشن جمهوری اسلامی ایران در مذاکرات هسته ای تاکید کرد.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، سیدابراهیم رئیسی در پاسخ به تماس تلفنی شیخ تمیم بن حمد آل ثانی با اشاره به گزارش‌های متعدد و رسمی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی مبنی بر اینکه برنامه‌ هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران کاملا شفاف بوده و هیچگاه از مسیر قانونی منحرف نشده است گفت:
طرح مکرر اتهامات و ادعاهای تکراری علیه جمهوری اسلامی ایران در حین گفتگوها بیانگر هدفگذاری سیاسی آنها در فرآیند مذاکرات است.

او با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران تحریم‌های یکجانبه را ظالمانه، غیر قانونی و ناحق می‌داند و در دفاع از حقوق خود مصمم است گفت:

همه تلاش‌ها باید در مسیر برداشتن کامل تحریم‌ها با ضمانت‌های لازم در این زمینه پیگیری شود.

رییس شورای عالی امنیت ملی ایران ادامه داد:

توافق پایدار مستلزم لغو تحریم‌ها و کنارگذاشتن بی قید و شرط ادعاهای بی‌اساس و پایه است.

رئیسی همچنین با اشاره به میزبانی قطر در مسابقات جام جهانی فوتبال آمادگی ایران را برای کمک به برگزاری هر چه بهتر این رویداد مهم ورزشی به‌ویژه همکاری‌های فرهنگی، در کنار حمایت‌های اقتصادی با هدف تاثیرگذاری سازنده اعلام کرد.

شیخ تمیم بن حمد آل ثانی، امیر قطر نیز در این گفتگوی تلفنی با قدردانی از حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران از این کشور گفت: د

وحه از مواضع تهران در مسیر احقاق حقوق خود و پیشبرد گفتگوها و به‌ویژه تقویت روابط و همکاری‌های دوجانبه حمایت و از ابتکارهای متنوع ایران برای بهتر برگزارشدن جام جهانی قطر استقبال می‌کند.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان