يكشنبه، 22 فروردين 1400 - 15:09

جمعیت امام علی خواستار ورود رئیسی به پرونده میمندی نژاد شد

شماره: 11320
Aa Aa

در این نامه آمده زندانی را نمی‌توان بدون دلایل محکم بیش از دو ماه در بازداشت موقت نگه داشت یا در شرایط تهدید آمیز روحی و جسمی قرار داد.

با ارسال نامه ای به رئیس قوه قضائیه ایران؛
جمعیت امام علی خواستار ورود رئیسی به پرونده میمندی نژاد شد

جمعیت امام علی (ع) به ریاست قوه قضائیه ایران درباره‌ی وضعیت جسمانی شارمین میمندی نژاد، موسس این سازمان مردم نهاد نامه نوشت.

به گزارش اسپادانا خبر، متن این نامه به شرح دیل است:

جناب آیت الله ابراهیم رئیسی

باسلام و احترام
قطعا طی ۱۰۰ روز گذشته حداقل یکبار صدای دادخواهی خانواده شارمین میمندی نژاد، اعضای جمعیت امام علی (ع)، هزاران کودک آسیب دیده و زن سرپرست خانوار که این جمعیت پناهشان شده و شارمین میمندی نژاد، پدرشان، و همچنین اقشار مختلف مردم، به گوش جنابعالی رسیده است.

این که تا کنون سکوت فرموده و به این امر ورود نفرموده‌اید سوال برانگیز اما محترم است لیکن سومین نامه به جنابعالی در حالی نوشته می‌شود که در آن دیگر صحبت از حق و حق خواهی نیست؛بلکه صحبت از جان انسانی است که با پای خود به زندان رفت، چند روز پیش واکر درخواست کرد و دیگر از وی خبری در دست نیست.

جناب رئیسی این که فردی بی‌گناه که پندار و گفتار نیکوکارانه‌اش، منشأ کردار نیکو در جوانان و علاقمندان بسیاری گردیده و آثار اجتماعی آن واضح و قابل مشاهده است یک بحث است، این که هر انسانی با هر اتهامی حق برخورداری از یک سری حقوق را دارد بحث دیگری که در این مجال هدف پرداختن به آن است.

مسئولیت پاسداشت سلامتی همه زندانیان بر عهده قوه قضائیه است. مهمترین حق زندانی داشتن دسترسی به وکیل منتخب است. زندانی حق ملاقات دارد، حق تماس دارد، خانواده زندانی حق اطلاع از وضعیت وی را دارند.

زندانی را نمی‌توان بدون دلایل محکم بیش از دو ماه در بازداشت موقت نگه داشت. زندانی را نباید در شرایط سخت و تهدید آمیز روحی و جسمی قرار داد تا اقرار به کار نکرده کند. تمام این اصول در آیین دادرسی کیفری ما به خوبی قید شده است اما آنکه می‌خواهد به بی قانونی‌های دیگران رسیدگی کند، قانون را در شأن خود نمی‌بیند و تک تک این اصول را زیر پا می‌گذارد و دادرسی عادلانه در چنین شرایطی به رویایی تبدیل می‌شود.

جناب رئیسی خواسته ما از شما این است که نه به خاطر حل و فصل این پرونده در فضایی با حسن نیت و در شأن جمعیت خوش نام امام علی (ع) و خدمتگزار این راه بلکه به خاطر انسانیت و مراقبت از جان انسان‌ها به این پرونده ورود فرموده و اجازه ندهید که این نقض حقوق انسانی بیش از این ادامه پیدا کند.

ادامه این بازداشت موقت و محرومیت یک نفر با بیماری‌های متعدد دردناک که طی بازداشت شدت یافته است نه تنها با اصول قانونی، بلکه با انسانیت و عدالت در تناقض است و کماکان چشم امید تشنگان عدالت به شماست.

با احترام

جمعیت امداد دانشجویی_مردمی امام علی (ع)

۱۳۹۹/۰۷/۰۶

منبع| انصاف نیوز

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان