دوشنبه، 14 آذر 1401 - 7:23

جهانگیری می گوید مجلس نباید در امور اجرایی ایران دخالت کند

شماره: 11994
Aa Aa

معاون اول رئیس‌جمهور ایران می گوید مدیریت بحث هسته‌ای ایران با تدبیر رهبری و بر اساس قانون اساسی به شورای عالی امنیت ملی واگذار شده است.

در واکنش به مصوبه هسته ای مجلس شورای اسلامی؛
جهانگیری می گوید مجلس نباید در امور اجرایی ایران دخالت کند

اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس‌جمهور در حاشیه جلسه هیئت دولت گفت:

نامه‌ای را به آقای جنتی، دبیر شورای نگهبان درباره مصوبه هسته ای مجلس شورای اسلامی می‌فرستیم. بحث هسته‌ای به مدت دو دهه در دستور کار جمهوری اسلامی است و با تدبیر مقام معظم رهبری و بر اساس قانون اساسی مدیریت این موضوع به شورای عالی امنیت ملی واگذار شده است.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از تسنیم، جهانگیری بیان کرد:

بر اثر اتفاقاتی که رخ داد موضوع هسته‌ای به یک موضوع مهم تبدیل شد و نیاز بود مدیریت متمرکز روی آن صورت گیرد و لذا شورای عالی امنیت ملی عهده‌دار این امر بود. حتی ما در دولت هم در حد گزارش‌گیری در جریان قرار می‌گرفتیم و دولت در تصمیم‌گیری هم دخالت نمی‌کرد. ضمن اینکه مصوبات شورای عالی امنیت ملی هم به تایید مقام معظم رهبری می‌رسد.

وی گفت: اینکه مجلس به این موضوع ورود کرده به مصلحت نیست. جمهوری اسلامی ایران بر اساس تدبیری که مقام معظم رهبری ترسیم کردند، مقاومت هوشمند در برابر فشار حداکثری را اتخاذ کرده ایم و مردم عزیز مقاومت کردند و همه مسئولان باید در برابر مردم سر تعظیم فرود آورند. این فرصت را در اختیار مسئولان قرار دادند تا فشار حداکثری را به شکست بکشانند. مجلس نباید در امور اجرایی دخالت کند.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان